Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 14 wrzesień 2019 07:53

Pomóżmy Małgosi Palarskiej w walce z chorobą .

Napisał

Małgorzata Palarska – nauczyciel, neurologopeda, terapeuta.

Dzieciom oddała serce  - towarzyszyła wcześniakom i niemowlakom od pierwszych dni ich życia jako terapeuta karmienia oraz terapeuta integracji odruchów. Wspierała w rozwoju dzieci nieprawidłowo rozwijające się, ciężko chore i niepełnosprawne. Była nauczycielem dzieci przedszkolnych i szkolnych. Pracowała w Przedszkolu Integracyjnym w Wadowicach,  w Przedszkolu Samorządowym w Tarnawie Dolnej, w Szkole Społecznej w Suchej Beskidzkiej. Była terapeutą w Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych w Wadowicach, współpracowała z Centrum Małego Dziecka w Krakowie, konsultowała dzieci na Oddziale Neonatologicznym suskiego szpitala. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Zembrzycach oraz w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Makowie Podhalańskim, dawniej w Suchej Beskidzkiej.  Wiele lat pomagała dzieciom i ich rodzicom, teraz ona potrzebuje pomocy.

W maju 2019 r. zachorowała na rzadko występujący i trudny w leczeniu nowotwór złośliwy. Aktualnie leczy się w Centrum Onkologii w Gliwicach. Leczenie prowadzone w Instytucie Onkologii wymaga uzupełnienia lekami, które nie są refundowane. Obecnie jest w cyklu chemioterapii, która powinna zakończyć się podaniem drogiego leku zabezpieczającego organizm przed przerzutami (ok. 200 000 zł i do tego koszty dalszego leczenia). Cykl chemioterapii kończy się w listopadzie. Pozostało niewiele czasu na uzbieranie potrzebnych pieniędzy. Liczy się każda nawet najmniejsza wpłata.

Pani Małgosia i jej bliscy walczą o zdrowie, walczą z czasem. Życie jest najcenniejsze, więc ta walka jest dla nich najważniejszą z jaką przyszło się zmierzyć.

Kto chce pomóc w leczeniu, może to zrobić, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Mocni Pomocni :  

13 8128 0005 0064 7872 2000 0010

IBAN: PL: 13 8128 0005 0064 7872 2000 0010

KOD SWIFT/BIC: POLUPLRP

Z dopiskiem „Na leczenie dla Małgosi”

Mieszkańcy naszego powiatu wielokrotnie udowodnili, że są ludźmi o wielkich sercach, pomagali tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Pamiętajcie Państwo - dobro powraca i to z podwójną siłą!

asdasdasdasdas
Home