Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 29 wrzesień 2019 14:05

Uczniowie z naszego powiatu na czołowych miejscach w zawodach wojewódzkich w kolarstwie górskim

Napisane przez

Najpierw odbyły się finały powiatowe w kolarstwie górskim w Zawoi (18.09.2019), po których awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła najlepsza ósemka w każdej z kategorii, następnie reprezentacja powiatu suskiego udała się do Sieprawia (27.09.2019) na zawody wojewódzkie. Po pierwszych w tym roku szkolnym zawodach zawodów wojewódzkich można śmiało powiedzieć, że powiat suski kolarstwem górskim stoi! Uczniowie z powiatu suskiego, reprezentujący szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych, wywalczyli zespołowo pierwsze miejsce dla powiatu suskiego w klasyfikacji powiatowej, a indywidualnie sięgnęli po trzy medale i kilka miejsc w czołowych dziesiątkach!

Do Zawoi, gdzie po raz trzeci odbyły się zawody powiatowe w kolarstwie górskim MTB w środę 18 września przyjechała prawie setka uczniów. Po raz trzeci też przy organizacji zawodów Starostwo Powiatowe wsparły trzy solidne firmy – z jednej strony Nadleśnictwo Sucha, które udostępniło tereny pod zawody i ufundowało nagrody dla wszystkich osób na podium, z drugiej UKS Zawojak Zawoja – przygotowanie, oznakowanie i przeprowadzenie zawodów, z trzeciej ratownicy z Malty – którzy na szczęście nie mieli pełnych rąk roboty.

Start i meta usytuowane były na Błędówce – jedna pętla liczyła 2 km. Trasa zaczynała się od podjazdu 300 metrowego, gdzie co bardziej zdeterminowani uczniowie wyprzedzali kolejnych, następnie przejazd po rowerowych ścieżkach i znowu wspinaczka (choć już nie 300 metrowa) do mety.

Im starsza kategoria, tym więcej okrążeń uczniowie mieli do pokonania. 1 pętla dla dziewcząt z Igrzysk Dzieci, dwie dla chłopców z ID, dwie dla dziewcząt z Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady, trzy dla chłopców z IMS i cztery dla chłopców z Licealiady.

Tym samym po prawie 3 godzinach poznaliśmy reprezentację powiatu suskiego na zawody wojewódzkie w kolarstwie górskim. 

Na zakończenie zawodów najlepszych zawodników nagrodzili: wicestarosta Zbigniew Hutniczak, nadleśniczy Tadeusz Kosman oraz prezes UKS Zawojaka Zawoja Grzegorz Hajda. Wszyscy uczniowie, którzy uplasowali się na podium otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Sucha. 

Tymczasem w piątek 27 września reprezentacja powiatu suskiego udała się do Sieprawia na zawody wojewódzkie. I wypadła w nich rewelacyjnie - zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Zawodnicy z naszego powiatu wygrali klasyfikację powiatową, a indywidualnie wyglądało to tak (miejsca 1-10 podaję, reszta wyników na stronie mszs.krakow.pl): mistrzem województwa została Julia Steczek (SP1 Sucha Beskidzka) - Igrzyska Dzieci, wicemistrzem województwa Maksymilian Matyasik (SP Jordanów) - Igrzyska Dzieci, brązowy medal zdobył Łukasz Orędarz (ZS Goetla Sucha Beskidzka) - Licealiada.

Czwarte miejsca zajęli: Marta Dyduch (SP1 Sucha Beskidzka) - Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Patryk Lis (ZS Goetla Sucha Beskidzka) - Licealiada, miejsce piąte Gabriel Łazarz (ZS Kołłątaja Jordanów) - Licealiada, miejsce siódme - Natalia Nowak (SP1 Zawoja) - Igrzyska Dzieci, miejsce dziewiąte - Natalia Trzebuniak (SP2 Zawoja) - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, miejsce dziesiąte - Szczepan Kudzia-Sas (SP1 Zawoja) - Igrzyska Dzieci oraz Kacper Spyrka (ZSP Skawica) - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 

WYNIKI - KOLARSTWO GÓRSKIE - FINAŁ WOJEWÓDZKI - 27.09.2019 - SIEPRAW

 

 

asdasdasdasdas
Home