Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 15 październik 2019 07:47

Park rozrywki na ekstremalnych obrotach!

Spośród polskich paków rozrywki, jeden wyróżnia się szczególną infrastrukturą, dynamicznym rozwojem i najszerszym wachlarzem atrakcji. Energylandia, bo oczywiście o niej mowa, kwalifikowana jest jako jeden z dziesięciu największych tematycznych parków rozrywki w Europie. Mimo, że powstała zaledwie pięć lat temu – to już zdążyła wyrobić sobie ogólnopolską sławę i każdego sezonu przyciąga setki tysięcy, a nawet miliony turystów.

Jednak spośród tych wszystkich atrakcji, z których na pewno każdy z rodziny znajdzie coś dla siebie, jedna strefa znacząco się wyróżnia. To strefa ekstremalna – bez wątpienia jest to najlepsze miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, jak i dla tych, którzy kochają adrenalinę.

Energylandia.pl


Budowa strefy rozpoczęła się wraz z pojawieniem się w Energylandii kolejki górskiej Viking. Był to pierwszy rollercoaster, który na stałe wpisał się w krajobraz Parku. Wagoniki stylizowane na łódź zabiorą nas w piorunującą przejażdżkę po wiosce wikingów. Ważne – wagoniki oprócz tego, że pędzą po wyznaczonej trasie, to jeszcze obracają się wokół własnej osi, przez co z łatwością skołują nawet największego śmiałka i fana kolejkowych atrakcji.

Po wikingowej rozgrzewce – pora na coś bardziej zapierającego dech w piersiach. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak to byłoby wypaść z 13 piętra? Z Energylandią macie na to szansę. Tsunami Drop to wieża zrzutu, dzięki której poczujesz się jakbyś spadł z aż 40 metrów! Niesamowita szybkość i mocne przeciążenia sprawią, że nawet mimo braku lęku wysokości poczujesz co to strach przed upadkiem z wysokości. Wieża zrzutu jest całkowicie bezpieczną, choć może nieco ekstremalną formą terapii nad lękiem wysokości!

Sięgnąć chmur możemy spróbować również na Space Booster! Podstawą tego ekstremalnego urządzenia jest ogromne ramie zakończone na dwóch krańcach czteroosobowymi kapsuła. W ciągu kilku sekund możecie się znaleźć na wysokości 40m nad ziemią i równie szybko znaleźć się niemal przy ziemi. Wspomniane ramię unosi kapsuły bowiem z prędkością do nawet 100 km na godzinę! Poczuj moc, prędkość i prawdziwą energię bezwładności.

Kolejną propozycją dla wielbicieli podniebnego szaleństwa jest rollercoaster Mayan. Jego konstrukcja przyprawia o szybsze bicie serca – jest to jedyny w swoim rodzaju odwrócony rollercoaster! Prędkość, jaką osiąga się podczas jazdy, to aż 80 km/h – dodajmy do tego aż 5 inwersji, podczas których uczestnicy mogą doświadczyć przeciążeń dochodzących do 5G – a przepis na prawdziwą jazdę bez trzymanki mamy gotowy! Pod względem liczby i intensywności inwersji Mayan jest numerem jeden w Polsce. Dodatkową atrakcją jest wrażenie możliwości zderzenia – oczywiście zupełnie pozorne, ale kto by o tym myślał jadąc rozpędzonym wagonikiem po pionowych pętlach i odwróconych beczkach? Dodajmy do tego, że konstrukcja rollercoastera sięga aż 33 metrów wysokości! Przejażdżki na Mayan nie można przyrównać do niczego innego. Ten niezwykły rollercoaster zadowoli fanów prawdziwie ekstremalnej rozrywki. Czy odważycie się spróbować?

Dla fanów mocnych wrażeń idealnie sprawdzi się rollercoaster Formuła! Na tej kolejce, wagoniki magnetyczne rozpędzają się do ponad 100 km/h, a długości ponad pół kilometra trasa jest ubogacona licznymi pętlami, inwersjami i nachyleniami. Wszystko to po to, aby wzbudzić w uczestnikach gigantyczne emocje. Jest to jedna z najnowocześniejszych kolejek tego typu w Europie Środkowej i już od trzech lat doskonale sprawdza się jako stały element każdych odwiedzin w Energylandii!

A może niezapomniane emocje w nieco innym wydaniu? Takich wrażeń dostarczy Speed Water Coaster, będący największym i najszybszym rollercoasterem wodnym na świecie. Czegoś takiego jeszcze nie było! Podczas przejazdu uczestnicy mają okazję nie tylko doświadczyć zawrotnej prędkości i naprawdę ostrych zwrotów akcji, lecz także dodatkowych wrażeń w postaci przejażdżki wodnej. Gwarantujemy, że w ciepłe dni nie ma nic przyjemniejszego, niż dodatkowa porcja adrenaliny w naprawdę nieziemskim wydaniu. Po przejażdżce na Speed Water Coaster możecie zapomnieć o suchych ubraniach! Na samym początku wagonik z pasażerami zostaje wywieziony specjalną windą na wysokość 60 metrów. Kielka sekund później wagonik rusza, a uczestnicy doświadczają pierwszego zastrzyku adrenaliny w postaci praktycznie pionowego zjazdu w dół! W ciągu jazdy wagonik rozpędza się do prędkości 110 km/h, przecinając ostre zakręty i zaliczając liczne zmiany wysokości – coś takiego naprawdę robi niesamowite wrażenie!

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Na tę kolejkę nie zdecyduje się każdy. To największy i najszybszy mega coaster w całej Europie! Hyperion, bo oni właśnie mowa od zeszłego sezonu nie schodzi z ust każdego poszukiwacza przygód. Ten niesamowity rollercoaster ma ponad 77 metrów wysokości i rozpędza się do ponad 140 km/h. W ciągu kilku sekund wagoniki rozwijają prędkość samochodu pędzącego po autostradzie i wzbija się na wysokość 20-piętrowego bloku! Liczne zwroty, efekty wodne, tunele, podwójne zakręty czy obrotowe nachylenie toru – to tylko niektóre z wyjątkowych atrakcji, które mogą nas czekać podczas przejażdżki Hyperionem. Bez wątpienia jest to kolejka, którą musisz odwiedzić podczas podróży do Energylandii. Fani kolejek górskich z całej Europy przybywają do tego miejsca, aby tylko móc przeżyć emocje jakie dostarcza Hyperion.

To tylko namiastka tego, co może nas spotkać w tym pięknym, najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce. Choć ekstremalna strefa atrakcji to bez wątpienia perła w Zatorskiej Koronie Rozrywki, to pamiętajmy, że w tym Parku każdy znajdzie coś dla siebie. Jest AquaPark, strefa familijna, strefa dziecięca, a nawet tematyczny smoczy gród! Większość atrakcji ciężko jest jednak opisać słowami, to trzeba po prostu przeżyć – najlepiej w towarzystwie, bo wspomnienia z Energylandii są niezapomniane, a takie najlepiej wspominać z najbliższymi!

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home