Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 29 październik 2019 18:36

Dziewczyny z SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Lachowice i chłopcy z SP1 Stryszawa i ZSP Zawoja powiatowymi mistrzami w halową piłkę nożną

Napisane przez

SP1 Sucha Beskidzka oraz ZSP Lachowice w kategorii dziewcząt i SP1 Stryszawa z ZSP Zawoja wśród chłopców - to czwórka mistrzów powiatu w halową piłkę nożną szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020. I jednocześnie reprezentanci powiatu suskiego na półfinały wojewódzkie, które odbędą się w listopadzie w Nowym Targu (5.11.2019 - zawody w ramach Igrzysk Dzieci, 15.11.2019 - turnieje w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej). Zawody o mistrzostwo naszego powiatu odbyły się w halach w Makowie Podhalańskim, Stryszawie i Suchej Beskidzkiej.

Pierwszym mistrzem powiatu zostali uczniowie z SP1 Stryszawa. W finałowym turnieju w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodszy), który odbył się w hali SP1 w Suchej Beskidzkiej, wystąpiły także drużyny z SP1 Sucha Beskidzka, SP Osielec oraz ZSP Skawica.

Najmniej 5, najwięcej 8, średnio 6,5 goli zostało zdobytych w sześciu spotkaniach finału powiatowego w halową piłkę nożną chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Było zatem co oglądać. Stryszawianie wygrali wszystkie mecze, w każdym strzelając minimum trzy gole więcej niż rywal.

Na zakończenie zawodów puchar za zwycięstwo w turnieju powędrował do drużyny ze Stryszawy. Wszystkie szkoły otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Wręczono także statuetki indywidualne. Królem Strzelców z dorobkiem 9 goli został Mikołaj Fluder (SP1 Stryszawa), a statuetki MVP Drużyny odebrali: Seweryn Pacyga (ZSP Skawica), Konrad Stec (SP Osielec), Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka), Miłosz Wągiel (SP1 Stryszawa).

 FINAŁ POWIATOWY CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2019/2020 – 15.10.2019 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. SP1 Sucha Beskidzka – ZSP Skawica 5:0 (2:0)

2. SP1 Stryszawa – SP Osielec 6:2 (3:1)

3. ZSP Skawica – SP Osielec 3:5 (0:3)

4. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Stryszawa 1:5 (1:3)

5. ZSP Skawica – SP1 Stryszawa 2:5 (2:3)

6. SP Osielec – SP1 Sucha Beskidzka 2:3 (0:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Stryszawa

2. SP1 Sucha Beskidzka

3. SP Osielec

4. ZSP Skawica

 

Dwa dni po finale chłopców odbył się finał powiatowy w kategorii dziewcząt. Wzięły w nim udział cztery drużyny: SP1 Sucha Beskidzka, ZSP Lachowice, ZS Zawoja Wilczna i ZS Maków Podhalański. Turniej odbył się w czwartek 17 października w Makowie Podhalańskim.

Tylko jeden mecz, pierwszy, w którym jak się później okazało wystąpił nowy mistrz i wicemistrz powiatu, zakończył się remisem – SP1 Sucha Beskidzka podzieliła się punktami z ZSP Lachowice (2:2). Do przerwy prowadziły zawodniczki z SP1 Sucha Beskidzka – z rzutu rożnego dośrodkowała Nikola Madejczyk, a piłkę do bramki skierowała Natalia Skrok. W drugiej połowie losy spotkania odwróciły zawodniczki z ZSP Lachowice – z dystansu celnie przymierzyła Martyna Małysiak, a na 2:1 bramkę zdobyła Maja Szwed strzałem z pola karnego. Suszanki doprowadziły do wyrównania po kolejnym rzucie rożnym – tym razem do protokołu meczowego wpisała się Madejczyk.

W pozostałych spotkaniach zawodniczki z Suchej Beskidzkiej oraz z Lachowic zwyciężały. O tym, że turniej wygrały suszanki, zadecydował lepszy stosunek goli zdobytych do straconych.

Po zakończeniu turnieju (z przymusową przerwą na ćwiczenia przeciwpożarowe) odbyła się uroczysta dekoracja – pamiątkowe dyplomy trafiły do wszystkich reprezentacji, a puchar za zdobycie mistrzostwa powiatu powędrował do SP1 Sucha Beskidzka.

Wręczone zostały również indywidualne wyróżnienia – statuetkę dla Królowej Strzelczyń odebrała Nicola Madejczyk (SP1 Sucha Beskidzka) – 16 goli, a statuetki dla MVP Drużyny otrzymały: Natalia Skrok (SP1 Sucha Beskidzka), Martyna Małysiak (ZSP Lachowice), Katarzyna Zając (ZS Zawoja Wilczna) i Weronika Tomala (ZS Maków Podhalański).

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI – 17.10.2019 – MAKÓW PODHALAŃSKI:

WYNIKI:

1. ZSP Lachowice – SP1 Sucha Beskidzka 2:2 (0:1)

2. ZS Maków Podhalański – ZSP Lachowice 0:7 (0:3)

3. ZS Maków Podhalański – SP1 Sucha Beskidzka 0:12 (0:3)

4. ZSP Lachowice – ZS Zawoja 1:0 (0:0)

5. SP1 Sucha Beskidzka – ZS Zawoja 8:0 (3:0)

6. ZS Maków Podhalański – ZS Zawoja 1:4 (1:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. ZSP Lachowice

3. ZS Zawoja

4. ZS Maków Podhalański

Po dwóch turniejach eliminacyjnych poznaliśmy czterodrużynowy skład na finał powiatowy w halową piłkę nożną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006). W turnieju o mistrzostwo powiatu, który odbył się w hali SP2 w Stryszawie zagrały żeńskie zespoły z: ZSP Lachowice, SP Juszczyn, SP1 Budzów i ZSP Skawica.

W pierwszym półfinale zawodniczki z Juszczyna wysoko pokonały dziewczyny z Budzowa. Pięć goli dla SP Juszczyn zdobyła Paulina Guzik, a honorowe trafienie dla budzowianek było dziełem Oliwii Kwaśniowskiej.

Tymczasem zawodniczki z Lachowic najpierw w półfinałowym spotkaniu wygrały z żeńską drużyną z ZSP Skawica 5:0. Wynik spotkania po ładnej akcji prawą stroną Julii Żydek i płaskim dośrodkowaniu otworzyła uderzeniem z pierwszej piłki Natalia Bodzek. Na 2:0 podwyższyła rezultat Zuzanna Stanik (asysta Bodzek). Gol numer trzy to indywidualna akcja Żydek zakończona celnym strzałem. Kolejne gole dla zawodniczek z Lachowic zostały zdobyte po przerwie – na 4:0 po solowym rajdzie i strzale podwyższyła Bodzek, a rezultat na 5:0 ustaliła uderzeniem zza pola karnego Stanik. Zawodniczki ze Skawicy mogły w końcówce pokusić się o honorowe trafienie, nawet dwa trafienia, lecz okazji nie wykorzystała Julia Warmuz. Dziewczyny z Lachowic zatem awansowały do finału, a uczennicom ze Skawicy pozostała walka w finale pocieszenia.

W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny z SP1 Budzów i ZSP Skawica. Gol Kwaśniowskiej zapewniła zwycięstwo zawodniczkom z Budzowa i tym samym lokatę na najniższym stopniu podium zawodów w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020.

W finale uczennice z ZSP w Lachowicach okazały się lepsze od zawodniczek z Juszczyna pokonując je 2:1 To było drugie starcie tych drużyn w ostatnim czasie – podczas półfinałowego turnieju w Makowie Podhalańskim padł wówczas remis 2:2. W finale do przerwy prowadziły lachowiczanki – już w 15 sekundzie po indywidualnej akcji wynik otworzyła Natalia Bodzek. Na 2:0 na początku drugiej połowy podwyższyła rezultat Zuzanna Stanik… To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu, o nie. W drugiej połowie kontaktową bramkę dla zespołu z Juszczyna zdobyła Paulina Guzik. I się zaczęło! Zawodniczki z Juszczyna ruszyły bardziej zdecydowanie do przodu… Rezultat nie uległ już jednak zmianie – mistrzyniami powiatu zostały uczennice z ZSP Lachowice!

 

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła dekoracja, podczas której pamiątkowe dyplomy powędrowały do każdej ze szkół. Oprócz tego statuetkę dla Królowej Strzelczyń odebrała Paulina Guzik (SP Juszczyn ) – sześć goli, a wyróżnienia-statuetki MVP Drużyny otrzymały: Aleksandra Kaczmarczyk (ZSP Skawica), Weronika Pakuła (SP1 Budzów), Karolina Cebula (SP Juszczyn) i Julia Żydek (ZSP Lachowice).

FINAŁ POWIATOWY HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020 – 23.10.2019 – STRYSZAWA

WYNIKI:

PÓŁFINAŁY:

1. SP1 Budzów – SP Juszczyn 5:1 (2:1)

2. ZSP Lachowice – ZSP Skawica 5:0 (3:2)

MECZ O III MIEJSCE:

SP1 Budzów – ZSP Skawica 1:0 (0:0).

FINAŁ:

ZSP Lachowice – SP Juszczyn 2:1 (1:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1ZSP Lachowice

2. SP Juszczyn

3. SP1 Budzów

4. ZSP Skawica

Ostatni turniej dla szkół podstawowych w halową piłkę nożną to zawody chłopców z roczników 2005-2006. W czwartek 24 października w hali ZS w Makowie Podhalańskim zagrały cztery najlepsze drużyny z dwóch turniejów półfinałowych (te odbyły się w Zawoi oraz w Makowie Podhalańskim).

Jedyny niejednostronny mecz podczas turnieju finałowego w halową piłkę nożną chłopców to spotkanie półfinałowe ZS Maków Podhalański z ZSP Lachowice. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę, ale po kolei.

Do przerwy remis 1:1. Od pierwszych minut przewagę uzyskali zawodnicy z Lachowic, lecz pierwsza groźna kontra makowian zakończyła się powodzeniem – wynik meczu otwiera Przemysław Tkaczyk. Do wyrównania doprowadza Kamil Kachel wykorzystując nieporozumienie w defensywie gospodarzy turnieju.

Po przerwie odważniej zagrali makowianie – pięknego gola zdobył Tkaczyk. Do kolejnego remisu doprowadził Hubert Hulbój z najbliższej odległości wykorzystując strzał/podanie od Michała Lasika. Bramka na 3:2 dla Lachowic to złe rozegranie rzutu wolnego przez makowian, szybka kontra i trafienie Lasika (asysta Kachel). Makowianie na 40 sekund przed zakończeniem meczu doprowadzili do wyrównania – strzelcem gola okazał się Sylwester Budzowski.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła „złotego gola”, więc losy spotkania rozstrzygnęły rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z ZS w Makowie Podhalańskim, którzy zwyciężyli 4:3. ZS Maków Podhalański zatem został pierwszym finalistą, a zawodnikom z Lachowic pozostało zagrać w finale pocieszenia o trzecie miejsce.

W drugim półfinale ZSP Zawoja wysoko i zasłużenie pokonała drużynę z SP Jordanów 8:0. Wynik już w 30 sekundzie otworzył Kacper Marek. Zawodnik z numerem 4 na koszulce w drużynie z Zawoi skompletował hattricka, po dwa gole zanotowali Dawid Smyrak oraz Błażej Pietrusa, a raz na listę strzelców wpisał się Marcin Bartyzel. Zawojanie zatem zameldowali się w finale, gdzie spotkali się z ZS Maków Podhalański. SP Jordanów za to o miejsce trzecie zmierzył się z uczniami z ZSP Lachowice.

Zdecydowanie najlepszą drużyną w tym roku szkolnym w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej okazała się ta z ZSP w Zawoi Centrum. W finale zawojanie nie dali najmniejszych szans uczniom z ZS w Makowie Podhalańskim zwyciężając 8:1. Wynik meczu, co widać na filmiku otworzył Dawid Smyrak, a kilkanaście sekund później (czego już na filmiku nie widać, ale będzie widać w galerii zdjęć za to :), na 2:0 podwyższył Błażej Pietrusa. Bramka numer trzy to kontra zawojan zakończona trafieniem Kacpra Marka. Makowianie za sprawą Przemysława Tkaczyka, który popisał się mocnym strzałem w długi róg bramki zawojan, zdobyli bramkę na 3:1, lecz było to ich jedyne trafienie w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy trafiali zawojanie, a konkretnie „ze szpica” uczynił to Łukasz Motowidło. Po przerwie błąd w komunikacji makowian wykorzystał Smyrak, a dwa ostatnie gole były dziełem Marka (asysty Smyraka i Pietrusy). ZSP Zawoja Centrum zostaje zatem mistrzem powiatu suskiego 2019/2020 w halową piłkę nożną i będzie reprezentować nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu.

Podczas podsumowania zawodów wręczono statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Statuetkę króla strzelców odebrał Kacper Marek (ZSP Zawoja), a wyróżnienia MVP drużyny trafiły do: Pawła Łaczka (SP Jordanów), Marcina Hutniczaka (ZSP Lachowice), Przemysława Tkaczyka (ZS Maków Podhalański) oraz Dawida Smyraka (ZSP Zawoja).

FINAŁ POWIATOWY HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – 24.10.2019 – MAKÓW PODHALAŃSKI

WYNIKI:

PÓŁFINAŁY:

1. ZS Maków Podhalański – ZSP Lachowice 3;3 (1:1) k. 4:3

2. ZSP Zawoja – SP Jordanów 8:0 (7:0)

MECZ O III MIEJSCE:

ZSP Lachowice – SP Jordanów 4:1 (3:0)

FINAŁ:

ZSP Zawoja – ZS Maków Podhalański 8:1 (5:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZSP Zawoja

2. ZS Maków Podhalański

3. ZSP Lachowice

4. SP Jordanów

asdasdasdasdas
Home