Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 31 październik 2019 21:05

Film nie tylko na 1 i 2 listopada

Kadr z filmu "Beskidzka Katedra". Kadr z filmu "Beskidzka Katedra".

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki skłaniają do refleksji nad przemijaniem i wspominania tych, którzy już od nas odeszli. To doskonały czas, by obejrzeć nowy film Grupy Artystycznej Synapsy ze Stryszawy, zatytułowany „Beskidzka Katedra”. Ale można to zrobić również w dowolnym innym momencie, gdyż obraz jest już dostępny w Internecie. A naprawdę warto poświęcić mu czas i uwagę!

 

O nowej produkcji stryszawskiej młodzieży pisaliśmy ponad miesiąc temu, przed jej premierą, która odbyła się 29 września i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jednak nie każdy mógł wybrać się tego dnia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stryszawie, gdzie odbyła się prezentacja filmu. Natomiast w Internecie do niedawna można było obejrzeć tylko jego krótki zwiastun. Teraz na kanale Grupy Artystycznej Synapsy w serwisie YouTube dostępna jest już pełna wersja „Beskidzkiej Katedry”.

Bohaterami filmu są duchowni, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w pamięci stryszawian. Tytuł nawiązuje do książki “Beskidzka Katedra Prymasa Tysiąclecia”, którą napisał ks. Andrzej Walczak, wieloletni, nieżyjący już proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Anny w Stryszawie. Była ona inspiracją dla filmu, ale zbierając materiały do niego, młodzież sięgnęła również po relacje mieszkańców Stryszawy.

Tutaj można obejrzeć "Beskidzką Katedrę": https://www.youtube.com/watch?v=_GQZd--gc2k

 

 

 

 

 

 

Media

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home