Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zagwarantuj sobie spokój – wszystko, co musisz wiedzieć o dobrym dachu

Jedną z najważniejszych części domu jest bez wątpienia dach. Chroni przed hałasem, złymi warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo. Aby mieć pewność, że spełni wszystkie te warunki, trzeba postawić na odpowiednie dachówki. To pierwszy krok do spokoju. Jeśli dodamy do tego konserwację, można się cieszyć dobrym zadaszeniem przez wiele lat.

Co może uszkodzić dachy?

Okres jesienno-zimowy nie jest najbardziej przyjaznym dla naszych dachów. Spore różnice temperatur, częste opady deszczu czy śniegu, a do tego silny wiatr. Przy złej konstrukcji i nieodpowiednio dobranych materiałach, może się okazać, że z czasem dachówki po prostu zaczną odpadać. Dlatego też warto postawić na dachy GERARD. Wyjątkowa budowa oraz wielopunktowy montaż gwarantują trwałość na bardzo długi czas, a przy odpowiedniej konserwacji, nawet na całe życie. Co więcej, produkty te są przyjazne środowisku, wykonane z nieszkodliwych materiałów. Musimy w końcu dbać nie tylko o siebie, ale też o przyrodę, która również zmaga się ostatnio z różnymi przeciwnościami.

Remont dachu? Wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Jeśli budujemy dom od podstaw, możemy od razu postawić na wysokiej jakości dach. Co innego, gdy dom jest z rynku wtórnego i z czasem pokrycie dachowe może wymagać wymiany. W momencie, gdy zaczynają się pojawiać plamy, odprawienia, nierówności, korozję, zagrzybienie, poluzowane lub brakujące blachodachówki, na konserwację będzie za późno. Remont jest wtedy koniecznością.

Jest to też moment, kiedy nie należy oszczędzać, ponieważ kolejne budżetowe rozwiązanie może okazać się nietrwałe. Trzeba postawić na nowoczesne projekty. Takie, które wytrzymają wiele lat i będą odporne nawet na najbardziej nieprzyjemne zjawiska pogodowe. Wybór dachówek, które oprą się sile wiatrów, deszczów, śniegu, lodu, a nawet gradobić to po prostu obowiązek, jeśli chcemy cieszyć się spokojem przez długie lata. Innymi ważnymi czynnikami, na które powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru blachodachówek, jest ich dźwiękoszczelność oraz ognioodporność.

Dopasuj dach do swojego domu!

Budując lub odnawiając dom, ma się określoną wizję na to, jaki ma być styl, kolor i wszystkie inne składowe designu. Dach również się tu liczy. Współczesne dachówki pozwalają na dopasowanie ich do wizji całości. Występują w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu świetnie dopełnią zewnętrzny wygląd nieruchomości. W przypadku barwy blachodachówek, należy wziąć pod uwagę, jak bardzo lubi się ciepło. Zwłaszcza w chłodniejsze dni. Jasne będą odbijać światło i jednocześnie zapewnią więcej chłodu wewnątrz; ciemne odwrotnie – przyciągając światło słoneczne, będą kumulować energię, oddając ją w postaci ciepła do środka.

Home