Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 05 listopad 2019 21:05

Młodzież z ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej pamięta, że „ łączy nas krew, która ratuje życie”

Napisane przez

Młodzież z ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej pamięta, że „ łączy nas krew, która ratuje życie” 29 października 2019 r. w Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej z inicjatywy Szkolnego Koła PCK i HDK zorganizowano kolejną akcję honorowego krwiodawstwa.

Październikowa akcja dedykowana była Mateuszowi Lempartowi z Kalwarii Zebrzydowskiej choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Młodzi ludzie udowodnili, że do niesienia pomocy innym nie trzeba ich namawiać w jakiś szczególny sposób, trzeba jedynie stworzyć okazję do sensownego działania. Tak też się stało. We wtorek około godziny ósmej rano zajechał przed szkołę ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (z oddziału terenowego w Suchej Beskidzkiej ) z niezbędnym sprzętem do „upuszczania” krwi oraz sztabem zdeterminowanych w działaniu pań pielęgniarek oraz pani doktor. Brać szkolna w liczbie 53 uczniów stawiła się dzielnie przed oblicze służby medycznej, aby ta dokonała swojej powinności. Były słodycze, czekolady oraz dużo emocji. Koordynatorami akcji byli nauczyciele: Beata Szafraniec i Agata Jania – opiekunowie Szkolnego Koła PCK i HDK.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home