Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 listopad 2019 08:33

Do których krajów wyjedziemy bez paszportu?

Napisał

Dowód osobisty umożliwia nam wycieczkę do ponad 40 państw. Wśród nich są zarówno te leżące na terytorium Unii Europejskiej, jak i poza nią. Sprawdź, które z nich warto odwiedzić. Wbrew pozorom współcześni turyści mają naprawdę sporo możliwości.

Gdzie można wyjechać na dowód osobisty?

Podróżowanie po świecie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych. Bilety, nawet w najbardziej egzotyczne miejsca, można dziś kupić tanio – pod warunkiem, że zamówimy je wcześniej. Obecnie wyjazdy zagraniczne organizuje wiele firm, choć wielu podróżników korzysta z usług np. www.eximtours.pl. Bez paszportu polecimy dziś m.in. do:

  • Bośnia i Hercegowina – mimo iż nie należą do Unii Europejskiej, można do nich wjechać wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. W ostatnich latach Bałkany stały się jednym z najmodniejszych miejsc do wypraw wakacyjnych.
  • Bułgaria – jest to kraj, do którego co roku przyjeżdżają tabuny turystów z całej Europy, w tym i wielu Polaków. Na odwiedzających czekają wyjątkowe zabytki, smaczna kuchnia i niskie ceny.
  • Chorwacja – by tu przyjechać, również wystarczy dowód osobisty. Chorwacja jest kolejnym państwem, do którego uwielbiają przyjeżdżać Polacy.
  • Cypr – wyspa dzieli się na część grecką i turecką. Jednak również i tutaj dostaniemy się bez paszportu.
  • Francja, Grecja – tu również wjedziemy bez paszportu. Należy jednak pamiętać, że w Grecji możemy zostać 90 dni.
  • Rumunia – wiele osób jest przekonanych, że do Rumunii wjedziemy wyłącznie dzięki paszportowi. Nie jest to jednak prawda. Jeżeli mieszkamy w kraju należącym do strefy Schengen, wówczas do Rumunii wjedziemy na podstawie dowodu osobistego.

Oprócz wyżej wymienionych państw warto dodać, że paszportu nie będziemy potrzebować, gdy zechcemy wjechać również do: Czech, Holandii, na Maltę, do Węgier i Wielkiej Brytanii.

Poznaj oryginalne miejsca, do których pojedziesz bez paszportu

Do ciekawych państw, do których wjedziemy wyłącznie na podstawie dowodu osobistego, można zaliczyć np. Gruzję. Do największych zalet tego leżącego na Kaukazie kraju są piękne plaże, dostęp do morza i wysokich gór. Turyści z pewnością zapamiętają na długo także i tutejszą kuchnię. Gruzja może wydawać się nieco egzotycznym państwem. Co więcej, z Polski można się do niej dostać względnie tanio. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należą m.in. Swanetia, Tbilisi i plaże Batumi. W Gruzji możemy przebywać legalnie przez 365 dni. Najcieplejsze są zachodnie regiony Gruzji, w których lato jest gorące a zima ciepła.

La Reunion jest to egzotyczna wyspa i morski departament Francji, tak jak Martynika czy Gujana Francuska. Na wyspę można dostać się z np. z Paryża. Nie jest to najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wojaży, szczególnie wśród Polaków, lecz wciąż jest to atrakcyjne miejsce, do którego dostaniemy się bez paszportu. Reunion zachwyca pięknymi plażami, możliwością spacerowania po zapierających dech w piersiach górskich szlakach i obecnością aktywnego wulkanu Piton de la Fournaise.

asdasdasdasdas
Home