Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 08 listopad 2019 18:40

Makowska szkoła podwójnie odznaczona i wyróżniona

Napisane przez

Zespól Szkół w Makowie Podhalańskim może pochwalić się w tym roku dwoma sukcesami: pierwszy to otrzymanie  Krajowej Odznaki Jakości przyznanej 05.08 2019 r., zaś drugi, znacznie większy, to przyznanie Europejskiej Odznaki Jakości przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie za projekt pt. „My Digital classroom” realizowany na platformie eTwinning przez uczniów klas: Va, VIIa i VIIc pod opieką nauczyciela języka angielskiego.

Projekt trwał pół roku - od stycznia do czerwca 2019. Brali w nim udział nauczyciele wraz z uczniami z różnych krajów: Turcji, Rumunii, Bułgarii, Włoch, Portugalii, Północnej Macedonii oraz Słowenii.  Zakładał on rozwój wszystkich kompetencji kluczowych: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w języku obcym, kompetencje matematyczne, informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne, obywatelskie, inicjatywności i przedsiębiorczości oraz świadomości i ekspresji kulturalnej.

Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z takich narzędzi jak: Voki, Canva, PosterMyWall, Story Jumper, Book Creator, Kahoot, LearningApps, Google forms oraz Padleta. W efekcie rozwinęli swoje umiejętności językowe, informatyczne, nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, komunikować się w języku angielskim. Poznali rownież nowe kraje, ich tradycje i kulturę.

Efekty pracy uczniów: logo, gry, plakaty, zakładki, ebooki, prezentacje zostały udokumentowane w postaci zdjęć oraz filmów i zamieszczone na platformie TwinSpace. Niektóre z nich prezentujemy w galerii zdjęć pod artykułem. Praca nauczyciela języka angielskiego oraz uczniów została oceniona i uznano, iż reprezentuje ona najwyższy europejski poziom.

Projekt okazał się „strzałem w dziesiątkę”, uczniowie byli nim zafascynowani, dlatego w przyszłym roku szkolnym czekają na nich aż trzy nowe projekty, w których będą mogli wykazać się swoją wiedzą z różnych dziedzin oraz wykorzystać i rozwinąć swoje umiejętności językowe i informacyjno-komunikacyjne.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home