Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 24 listopad 2019 15:07

TOP 5 pomysłów na spędzenie czasu w Górach Słonnych

Napisał

Polskie góry dają wiele możliwości spędzania czasu w sposób aktywny i ciekawy. Jako że są bardzo różnorodne, na pewno znajdziesz swój własny szczyt, który możesz zdobyć. Ale pamiętaj o tym, że góry to nie tylko zdobywanie szczytów! Co jeszcze możesz robić w Górach Słonnych?

Polskie góry dają wiele możliwości spędzania czasu w sposób aktywny i ciekawy. Jako że są bardzo różnorodne, na pewno znajdziesz swój własny szczyt, który możesz zdobyć. Ale pamiętaj o tym, że góry to nie tylko zdobywanie szczytów! Co jeszcze możesz robić w Górach Słonnych?

Wędrówka do szczytu

Zacznijmy od rzeczy najbardziej oczywistej - czyli jednak zdobywanie szczytu. Zazwyczaj tego najwyższego w danym paśmie górskim, bowiem stanowi on nierzadko wyzwanie i cel, po który przyjeżdżamy. Najwyższym szczytem Gór Słonnych jest Słonny Wierch wznoszący się na wysokość 668 m n.p.m. Naturalnie na tym wycieczka w góry nie musi się kończyć. Każde pasmo ma liczne szczyty - te niższe wcale nie muszą być mniej wymagające i "nudne" (np. Słonna, Kamionka, Przysłup). Poza tym niejednokrotnie do upatrzonego szczytu prowadzą różne drogi - możesz pokusić się o ponowne przejście i porównanie stopnia trudności.

Podziwianie piękna natury 

Oczywiście podczas drogi na szczyt także możesz podziwiać piękno okolicznej przyrody. Zupełnie inaczej jest jednak, gdy Twoim celem jest ów szczyt, a inaczej, gdy całą swoją uwagę skupiasz na lepszym poznaniu okolicy i nie wyznaczasz sobie punktu, do którego musisz dotrzeć. Góry Słonne to góry wyjątkowe, malownicze. Znajdziesz tu m.in. Park Krajobrazowy Gór Słonnych i liczne leśne rezerwaty przyrody. Warto podążyć ścieżkami przyrodniczymi, odnaleźć ciszę, spokój i pozwolić sobie na to, by być bliżej natury niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Wycieczki rowerowe

Rower to zawsze świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny - z rodziną, przyjaciółmi czy w pojedynkę. Dzięki niemu możesz przemierzyć całkiem spore odległości, odkrywając dużo więcej fascynujących miejsc niż podczas pieszej wycieczki. Warto przeplatać różne aktywności, by maksymalnie wykorzystać czas urlopu!

 

Poznawanie tradycji i kultury regionu

Góry Słonne leżą w województwie podkarpackim. Region ten cechuje się bardzo ciekawą kulturą, tradycją i historią. Warto poświęcić chwilę na lepsze poznanie tego zakątka kraju. Możesz to zrobić, np. odwiedzając okoliczne muzea. Warte polecenia jest chociażby Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku czy Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych.

 

Błogi relaks

Bez względu na to, jak bardzo cenisz sobie aktywne spędzanie czasu, na pewno lubisz też te cudowne chwile błogiego relaksu na leżaku, w basenie, a może w saunie? Jeśli chcesz, by Twój pobyt w Górach Słonnych był jak najlepszy, skorzystaj z oferty Hotelu Arłamów w górach. Tutaj zaznasz prawdziwego odprężenia, a przy okazji zregenerujesz mięśnie i nabierzesz solidnej porcji energii na kolejne dni zwiedzania!

asdasdasdasdas
Home