Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 listopad 2019 18:18

„Ratownicy z Kołłątaja w podróży!”

Tak nazwany został projekt, który realizowany jest przez uczniów klasy Ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie. Uczniowie w ramach przedsięwzięcia wyjadą do placówki Vocational School SAFA Nuestra Señora de los Reyes  w Sewilli w południowej Hiszpanii w dwóch dziesięcioosobowych grupach, pierwsza w grudniu, druga w czerwcu).

Podczas pobytu w placówce uczniowie polscy i hiszpańscy będą uczestniczyć w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Zajęcia poprowadzą nauczyciele z Polski i Hiszpanii. Uczniów czeka też wiele atrakcji kulturowych, między innymi zwiedzanie miast Sevilli i Cordoby, pokaz i nauka tańca flamenco, przygotowywanie potrawy andaluzyjskiej kuchni-Paella.

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Power „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przystąpienie do realizacji projektu przez naszą szkołę jest podyktowane koniecznością zapewnienia młodzieży możliwości kształcenia i rozwoju na poziomie wykraczającym poza standardowe ramy uczenia się. Praca w międzynarodowej grupie przyczyni się do poszerzenia kompetencji uczestników, rozwoju osobistego i wzmocnienia poczucia tożsamości europejskiej.

                                                               

                                                                                               ZS im.H. Kołłątaja w Jordanowie

asdasdasdasdas
Home