Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sprawdzamy popularne mity na temat niemieckiej chemii

Niemiecka chemia robi furorę na polskim rynku od dobrych kilku lat. Dlaczego jest tak skuteczna i popularna? Skąd wziął się jej fenomen? Postanowiliśmy wziąć pod lupę kilka mitów na temat chemii z Niemiec i sprawdzić, ile kryje się w nich prawdy!

Chemia niemiecka jest skuteczna

Takie popularne przekonanie wzięło się najprawdopodobniej ze skojarzeń wiążących ten kraj z dużą skutecznością i solidnością. Niemieckie samochody, środki do czyszczenia czy system pracy - to właśnie one sprawiają, że to, co pochodzi od naszego zachodniego sąsiada musi być dobrej jakości. Jak się okazuje, faktycznie tak jest. Środki do czyszczenia z Niemiec wyróżnia ogromna skuteczność. Produkty te z łatwością radzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami i wywabiają plamy, nawet te, które są już zaschnięte czy powstały z substancji, które uchodzą za niezwykle trudne do usunięcia jak smar, sok  z czarnej porzeczki czy trawa. 

 Środki czystości - sklep internetowy Eurochemia.

Popularność 

Czy faktycznie środki do czystości z Niemiec są tak popularne jak można przeczytać w Internecie czy usłyszeć w telewizji? A może ich popularność to mit, niepotwierdzony żadnymi badaniami? Jak wynika z raportów firmy PMR Consulting&Research na temat polskiego rynku handlu detalicznego chemią gospodarczą około 21 % Polaków kupuje zagraniczną chemię regularnie lub sporadycznie. Z kolei z danych Głównego Urzędu Statystycznego na 2017 rok wynika, że wartość importu detergentów z Niemiec wynosi około miliard złotych. Okazuje się zatem, że popularność środków czystości pochodzących z zagranicy to fakt, który ma swoje potwierdzenie w wielu statystykach. Ogromne ilości polskich konsumentów zaufały niemieckim markom i pozostają im wierne ze względu na pozytywne cechy, którymi się wyróżniają. 

Skoncentrowanie

Firmy produkują swoje środki na kilka rynków. W Europie są to między innymi zachodnie oraz wschodnie, do których zalicza się Polska. To stąd biorą się różnice chociażby w składzie produktów czy stopniu ich skoncentrowania. Środki te zwykle dopasowane są do oczekiwań czy zachowań konsumentów z danego regionu. Produkty przeznaczone na polski rynek faktycznie są mniej skoncentrowane. Oznacza to, że musimy wsypać większą ilość proszku lub wlać więcej płynu aby uzyskać taki sam efekt. Skąd to wynika? Czy to sprytny i złośliwy zabieg producentów abyśmy kupowali więcej? Jest to działanie obliczone na zysk? Okazuje się, że mniejsze skoncentrowanie polskich produktów wynika po prostu z przyzwyczajeń, który mamy my, polscy konsumenci.

Polskie przyzwyczajenia

Polki i Polacy statystycznie wlewają do pralki zdecydowanie więcej środka, niż jest to zalecane. Nie ufamy zapewnieniom producentów i zawsze dolewamy trochę więcej, ponieważ uważamy, że wtedy pranie na pewno szybciej i skuteczniej się wypierze. Może mieć to jednak odwrotne skutki. Pozostałości środka, którego użyjemy za dużo w konsekwencji trudniej będzie wypłukać, a my zużyjemy dodatkowe ilości wody oraz nasz czas. Chemia niemiecka i jej skład to wynik nawyków i upodobań konsumentów korzystających z produktów danego typu, ponieważ Niemcy zdecydowanie ściślej trzymają się zaleceń przedstawionych na opakowaniu. 

Oszczędność - chemia z Niemiec.png

Wydajność  i oszczędność 

Jak zatem wyglądają kwestie związane z wydajnością niemieckich środków? Co z tego, że dany produkt dopiera idealnie wszystkie plamy jeśli zupełnie nie jest wydajny, starczy nam na krótko, a jego zakup rujnuje nam portfel? Postanowiliśmy przetestować i wykonać obliczenia, z jakim kosztem na jedno pranie musimy się liczyć jeśli chcemy przerzucić się na niemieckie środki. Okazuje się, że produkty do prania pochodzące z Niemiec wypadają bardzo korzystnie! Koszt jednego prania to tylko kilka groszy! Przy tym ubrania są faktycznie pozbawione wszystkich plam, więc stosowanie niemieckich płynów i proszków do prania faktycznie jest opłacalne. Jednorazowy zakup niemieckiego środka sprawi, że dłużej będziemy mogli cieszyć się czystym i pięknie pachnącym praniem.  Wielki plus od wszystkich tych, którzy kierują się ekonomią i oszczędzaniem!

Różnorodność

Nie należy zapominać, że z Niemiec importuje się nie tylko środki do prania! Sklepy oferują także duży wybór kosmetyków i środków do zmywarek. Jeśli chcemy przestawić się na innego typu środki i spróbować tych z zagranicy, nasze wybory nie muszą dotyczyć wyłącznie prania. Niemieckie kosmetyki umożliwiają codzienną, staranną pielęgnację twarzy, ciała i włosów. W ofercie sklepów znajdują się między innymi szampony, pasty do zębów i żele pod prysznic, które cechują się wysoką skutecznością. 

A co z polskimi środkami?

Nie należy zapominać o tym, że polskie środki mają także wiele zalet. Jeśli ważne jest dla nas skoncentrowanie danego płynu czy proszku, wtedy faktycznie lepiej postawić na produkty niemieckie, ale polskie środki czystości wyróżniają się chociażby bardziej intensywnym i dłużej utrzymującym się zapachem. Dodatkowo nasze rodzime proszki i żele także całkiem nieźle radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i także dbają o tkaniny, z których składają się nasze ubrania. Jak dokonać zatem wyboru, który nas satysfakcjonuje? Należy zastanowić się, które cechy są dla nas priorytetowe i kierując się nimi wybrać odpowiedni produkt. Zachęcamy do testowania!

Home