Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 01 grudzień 2019 10:54

Jak wybrać dobrą ofertę na kartę?

Oferta na kartę to przede wszystkim elastyczność, a także dopasowanie do potrzeb użytkownika. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i może odpowiadać preferencjom wielu użytkowników, a przede wszystkim osobom, które nie chcą się na długo wiązać z operatorem.

Czym się kierować przy wyborze oferty na kartę?

Decydując się na ofertę na kartę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim, szczególne znaczenie ma pakiet u konkretnego operatora, na który składają się zwykle rozmowy, SMS-y, MMS-y, a także transfer danych do połączeń internetowych. Oferta na kartę powinna być dopasowana do potrzeb konkretnego użytkownika, a więc do tego, z czego najczęściej korzysta dana osoba. Przykładowo, nastolatkom zależy na jak największej liczbie gigabajtów, natomiast osobom, które spędzają większość dnia w domu i korzystają z sieci Wi-Fi, bardziej może zależeć na nielimitowanych połączeniach i SMS-ach do znajomych i rodziny. Właśnie dlatego, wybierając konkretną ofertę na kartę, należy zwrócić uwagę na:

  • liczbę darmowych minut i SMSów – najlepiej jeśli połączenia i wiadomości tekstowe są nielimitowane,
  • liczbę gigabajtów Internetu, a także możliwość zwiększenia swojego pakietu,
  • miesięczny koszt usługi,
  • możliwość szybkiego doładowania konta przez Internet,
  • czas, po którym konieczne jest kolejne doładowanie (w niektórych ofertach kartę trzeba doładowywać co miesiąc bez względu na to, ile środków zostało na koncie).

Zalety i wady karty przedpłaconej

Oferta na kartę ma zarówno zalety, jak i wady, chociaż w tym wypadku raczej przeważają plusy. Obecnie operatorzy prześcigają się w najkorzystniejszych ofertach dla nowych i obecnych klientów, dlatego wybierając kartę przedpłaconą, można sporo na tym zyskać. Posiadacz karty może przenieść się w dowolnym momencie do innej sieci, a także zmienić numer. Dodatkową zaletą jest ogromna elastyczność, a także brak związania z operatorem na dłuższy czas niż ten, który jest potrzebny do wykorzystania środków na koncie. Właśnie dlatego karty przedpłacone chwalą sobie zwykle młodsze osoby, którym zależy na nielimitowanych możliwościach i zmianach. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku karty przedpłaconej konieczne jest regularne doładowywanie konta, a także sprawdzanie jego daty ważności. Obecnie jednak ta wada ma coraz mniejsze znaczenie, dzięki specjalnym aplikacjom przypominającym o tym, że konto należy doładować.

asdasdasdasdas
Home