Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 grudzień 2019 22:47

MMA - Jak zacząć przygodę z tym sportem?

Napisał

Rozpoczęcie przygody z MMA wiąże się z wysportowaną sylwetką oraz bardzo dobrą kondycją fizyczną. Ale czy na pewno? Istnieje wielu zawodników, którzy swoją krępą budową zawstydzili niejednego fightera, który większość wolnego czasu spędza na siłowni.

Rozpoczęcie przygody z MMA wiąże się z wysportowaną sylwetką oraz bardzo dobrą kondycją fizyczną. Ale czy na pewno? Istnieje wielu zawodników, którzy swoją krępą budową zawstydzili niejednego fightera, który większość wolnego czasu spędza na siłowni. Mieszane sztuki walki to przede wszystkim dyscyplina, w której prawie każdy może się sprawdzić. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście motywacja, która pomoże nam przebrnąć nie tylko przez trudne początki, ale również przez wszystkie treningi i ćwiczenia, jakie przed nami się pojawią. W jaki sposób należy się zatem przygotować? W poniższym artykule omówimy nie tylko przygotowanie psychiczno-fizyczne, ale również jaki strój wybrać, jakie spodenki do mma będą najlepsze oraz czym się dokładnie kierować podczas zakupów.

Pierwsze kroki w MMA – technika oraz treningi

Na samym początku należy przede wszystkim znaleźć szkołę, która pomoże nam zrozumieć czym tak naprawdę jest MMA. To tam dowiemy się wszystkiego o specyfice tej dyscypliny, o stosowanych najczęściej technikach i wszystkich innych ważnych aspektach. Poznawanie oczywiście różnych płaszczyzn treningowych to jedno. Należy również pamiętać o tym, że oprócz poznawania form uderzanych oraz dyscyplin walk, które zawodnicy najczęściej w MMA wykorzystują, należy również pamiętać o treningach siłowych i wytrzymałościowych.

W MMA szansę ma każdy. Należy jednak pamiętać, że im gorszą kondycję mamy, tym więcej pracy będziemy musieli włożyć w przygotowanie kondycyjne do pojedynków i walk. Najlepiej obrazują to niektóre walki profesjonalne, gdzie osoby skupiające się jedynie na treningach siłowych miały problemy w późniejszych etapach walk. Z tego względu każda osoba powinna rozpocząć treningi, które za zadanie będą miały poprawić naszą wytrzymałość. Warto także pamiętać o tym, że odpowiednie plany treningowe pomogą nam zwiększać powoli intensywność oraz ciężary, co także przełoży się na naszą kondycję.

Pierwszy strój MMA

Oprócz właściwego przygotowania psychicznego i fizycznego, należy również zwrócić uwagę na odzież sportową. Tutaj należy pamiętać o tym, żeby wyposażyć się w odpowiednie taśmy bokserskie oraz rękawice. Zadbamy w ten sposób o odpowiednią stabilizacje zarówno dłoni i nadgarstków. Dodatkowo wchłaniają one pot oraz stabilizują rękawice. Te natomiast są inne niż rękawice bokserskie. Rękawice do MMA są bowiem o wiele twardsze, a palce są odsłonięte. Otwarta konstrukcja i cienki materiał sprawia, że uderzenia w tego typu rękawicach są o wiele mocniejsze i bardziej bolesne.

Spodenki do MMA i koszulki

Kolejnym ważnym elementem będzie wybranie spodenek do MMA (Warto sprawdzić ofertę na https://extremehobby.eu/pl/88-spodenki-grappling-mma ). Właściwa odzież jest niezwykle ważna, gdyż przede wszystkim ma za zadanie utrzymać się na nogach i nie ograniczać naszych ruchów. Dodatkowo pamiętajmy o wyborze spodenek bez zamków, suwaków, ani innych dodatków tego typu, które mogłyby przeszkadzać podczas sparingów. Tak jak spodenki do MMA, odpowiednia koszulka jest bardzo ważna. Dobra wentylacja oraz odprowadzanie potu zapewni nam komfort podczas ćwiczeń.

asdasdasdasdas
Home