Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 20 grudzień 2019 15:42

Dziewczyny z Witosa i chłopcy z Goetla mistrzami w koszykówce

Ostatnie w tym roku kalendarzowym finały powiatowe w ramach Licealiady 2019/2020 to zawody w koszykówkę. W hali LO w Suchej Beskidzkiej o prymat najlepszej powiatowej szkoły średniej w tej dyscyplinie powalczyły trzy suskie szkoły w kategoriach dziewcząt i chłopców: ZS Goetla, LO i ZS Witosa. W kategorii dziewcząt triumfowała drużyna z Witosa, a wśród chłopców z Goetla i to oni będą reprezentować nasz powiat podczas styczniowych półfinałów wojewódzkich w Nowym Targu.

Pierwszy z finałów w ramach Licealiady (03.12.2019) to ten z udziałem dziewczyn. Trzy mecze systemem każdy z każdym i klasyfikacja po dwóch godzinach gry była znana. Mecz składał się z czterech kwart, które liczyły po cztery minuty, ale generalnie żaden mecz nie zakończył się (wliczając przerwy w grze oczywiście) przed upływem 30 minut.

W pierwszym spotkaniu zagrały drużyny z ZS Witosa Sucha Beskidzka i ZS Goetla Sucha Beskidzka. Po pierwszej bez punktowej kwarcie, w drugiej za dwa trafiła zawodniczka z Witosa Izabela Gaździcka (późniejsza Królowa Strzelczyń uprzedzając nieco fakty). W następnej kwarcie również górą były zawodniczki z Witosa, a trzy punkty dołożyła Patrycja Murzyn. Mecz kończy się ostatecznie wygraną zawodniczek z Witosa 10:2 (jedyne punkty dla Goetla zdobyła Katarzyna Wójcik).

W meczu numer dwa zmierzyły się uczennice z LO oraz Goetla. Punktów w tym meczu było jak na lekarstwo, ale walki i emocji na pewno nie. Pierwsza kwarta na zero, druga 3:0 dla Goetla. Jedyna trójka w całym turnieju została rzucona przez Weronikę Okrutę. Po zakończonej remisem 2:2 kwarcie numer trzy wszystko miało rozstrzygnąć się w kwarcie numer cztery. Zawodniczki z LO zdobyły w niej tylko dwa punkty (za sprawą Pauliny Zgudy) i cały mecz wygrywają zawodniczki z Goetla 5:4.

Przed ostatnim, trzecim turniejowym spotkaniem sytuacja wyglądała następująco - zawodniczki z LO Sucha Beskidzka musiały wygrać z koleżankami z suskiego Witosa minimum pięcioma punktami, żeby cieszyć się z mistrzostwa. Każdy inny wynik dawał tytuł mistrzyń powiatu suskiego dziewczynom z Witosa. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty wszystko było w rękach zawodniczek z LO - prowadziły one 9:3 (5 pkt miała na swoim koncie Kinga Białończyk, cztery Zguda po stronie LO, a trzy Gaździcka po stronie Witosa). Zawodniczkom z Witosa udało się wygrać tą kwartę 6:2 (4 punkty dla Witosa zdobyła niezawodna Gaździcka, dwa dołożyła Karolina Frydel, dla LO dwa punkty trafiła Białończyk) i chociaż mecz wygrały uczennice z suskiego LO 11:9, to dzięki lepszemu stosunkowi punktów zdobytych do straconych mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki z ZS Witosa Sucha Beskidzka.

Na zakończenie zawodów tradycyjnie rozdano, oprócz dyplomów dla wszystkich szkół i pucharu-przepustki do półfinału wojewódzkiego, także indywidualne wyróżnienia. Statuetkę dla królowej strzelczyń odebrała Gaździcka, a MVP drużyny zostały: Katarzyna Wójcik (ZS Goetla), Kinga Białończyk (LO) oraz Patrycja Murzyn (ZS Witosa).

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT - LICEALIADA 2019/2020 - 03.12.2019 - SUCHA BESKIDZKA.

WYNIKI:

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka - ZS Goetla Sucha Beskidzka 10:2 (0:0, 2:0, 3:0), 5:2)

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka - LO Sucha Beskidzka 5:4 (0:0, 3:0, 2:2, 0:2)

3. LO Sucha Beskidzka - ZS Witosa Sucha Beskidzka 11:9 (2:2, 2:0, 5:1, 2:6)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

2. LO w Suchej Beskidzkiej

3. ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA: Królowa Strzelczyń - Izabela Gaździcka (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

MVP Drużyny: Katarzyna Wojcik (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Kinga Białończyk (LO Sucha Beskidzka, Patrycja Murzyn (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

Dawno nie było takich emocji w finale powiatowym w koszykówce chłopców w ramach Licealiady (11.12.2019). Trzy suskie szkoły – Goetel, Witos i LO stoczyły kapitalne boje i aż żal było te zawody kończyć. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli uczniowie z Goetla i to oni będą reprezentować nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego.

W pierwszym turniejowym spotkaniu ZS Witosa Sucha Beskidzka zagrał z LO Sucha Beskidzka. Lepszy był Witos, który zwyciężył 26:19. Najwięcej punktów dla Witosa zdobył Kamil Przybylak (15), późniejszy król strzelców turnieju. Dziesięć punktów dla Witosa było dziełem Dawida Sikory (w tym dwie trójki, a w całych zawodach grający z numerem siedem na plecach zawodnik zaliczył cztery trafienia za trzy punkty), a jeden Antoniego Fidelusa. Po stronie LO punktowali: Maciej Prokop (11), Radosław Malaga, Jan Piergies, Piotr Sacha i Mateusz Sitarz (wszyscy zdobyli po 2 punkty).

W kolejnym meczu ZS Goetla Sucha Beskidzka zagrał z LO Sucha Beskidzka. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane - LO prowadziło 12:10. Dwukrotnie za trzy punkty rzucił Piergies, jedną trójkę i jedną dwójkę dołożył Sacha, a Prokop trafił jeden rzut osobisty. Dla Goetla punktowali: Karol Kaczmarczyk - 6 punktów oraz Kamil Wajdzik i Bartłomiej Kwak - obaj zdobyli po dwa punkty). O losach meczu zadecydowała kwarta numer trzy, w której chłopcy z Goetla zwyciężyli 7:0 (5 punktów zdobył Wajdzik, dwa Tomasz Rozum). Cały mecz wygrał Goetel 24:15

Trzeci turniejowy mecz pomiędzy ZS Goetla Sucha Beskidzka i ZS Witosa Sucha Beskidzka decydował równocześnie o losach tytułu mistrza powiatu. Cały mecz toczony był na styku, a ostatecznie zakończył się jednopunktowym triumfem uczniów z Goetla 30:29.

Przed kwartą numer cztery na prowadzeniu był Witos (21:18). Ostatnie sekundy spotkania najlepiej obrazuje filmik poniżej - stan meczu w tym momencie wynosił 27:26 dla Witosa. Karol Kaczmarczyk nie wykorzystuje rzutu wolnego, ale chwilę później najlepiej pod koszem odnajduje się Bartłomiej Kwak i to Goetel prowadzi 28:27. Następnie akcję rozpoczyna Witos, ale po stracie Sikory dwa ostatnie w turnieju punkty notuje Rozum. Uczniowie z Witosa mieli jeszcze szanse na wygraną, lecz rzut Sikory zza płowy boiska okazał się niecelny. Mistrzostwo powiatu trafia zatem do Goetla.

Podczas dekoracji  dyrektor LO w Suchej Beskidzkiej, pani Anna Sala wręczyła pamiątkowe dyplomy, puchar dla zwycięskiej drużyny i statuetkę dla króla strzelców - Kamila Przybylaka. Następnie nauczyciele wręczyli statuetki MVP drużyny - trafiły one do: Jana Piergiesa (LO), Dawida Sikory (ZS Witosa) i Bartłomieja Kwaka (ZS Goetla).

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW - LICEALIADA - 11.12.2019 - SUCHA BESKIDZKA.

WYNIKI:

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka - LO Sucha Beskidzka 26:19 (11:7, 2:0, 7:8, 6:4)

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka - LO Sucha Beskidzka 24:15 (4:6, 6:6, 7:0, 7:3)

3. ZS Goetla Sucha Beskidzka - ZS Witosa Sucha Beskidzka 30:27 (10:8, 6:6, 2:7, 12:6)