Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 03 styczeń 2020 06:24

Zrobili piękne Szopki Bożonarodzeniowe

Nastąpiło uroczyste podsumowanie gminnego etapu Konkursu na „Babiogórską Szopę Regionalną”.

Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Zachełmnej oraz Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów z/s w Palczy. Do Konkursu zgłoszono 15 szopek: 10 w kategorii dziecięcej oraz 5 w kategorii rodzinnej. Podczas oceny szopek Komisja Konkursowa zwracała szczególną uwagę na materiał, z których prace zostały zrobione. Kluczową kwestią było użycie materiałów naturalnych. Ponadto w Konkursie mogły brać udział tylko szopki przestrzenne, a ich otoczenie powinno nawiązywać do babiogórskiego krajobrazu. Zasadniczym elementem, który musiał znaleźć się w scenerii konkursowych szopek był zarys Babiej Góry. Dodatkowo ocenie podlegała również staranność i estetyka wykonania szopek.

Komisja Konkursowa w składzie: Władysława Kulak (plastyk, regionalistka), Andrzej Peć (etnograf, regionalista) i Janusz Kociołek (regionalista, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w starostwie powiatowym) postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria „SZOPKA RODZINNA” :
I miejsce – Klaudia Konas z rodziną z Budzowa
II miejsce – Rodzina Koziołków z Baczyna oraz Rodzina Maślanków z Budzowa
III miejsce – Rodzina Stachoniów z Zachełmnej
Wyróżnienie – Rodzina Sałapatów z Bieńkówki

Kategoria „SZOPKA DZIECIĘCA” :
I miejsce – Kółko Artystyczne ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej oraz Kółko Artystyczne z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baczynie
II miejsce – Grupa „Krasnale” z Przedszkola Samorządowego w Budzowie
III miejsce – Emilia Dobosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie
Wyróżnienie – Przedszkole w Palczy oraz Alan i Sofia Polak z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce.

 

źródło: UG Budzów

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home