Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 styczeń 2020 22:16

OREW Tarnawa Górna ogłasza nabór.

Napisał

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy to niepubliczna, specjalistyczna placówka oświatowa dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym) oraz niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.  Organem prowadzącym jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób  z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi.

 

W OREW Tarnawa Górna dzieci i młodzież  indywidualnie lub  w grupach, nieodpłatnie realizują obowiązek szkolny w grupach edukacyjno-terapeutycznych oraz zajęcia w grupach rewalidacyjno- wychowawczych. Ośrodek prowadzi także zajęcia  w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wychowankowie korzystają równocześnie ze specjalistycznej rehabilitacji, terapii psychologicznej i logopedycznej.
Grupy, w których odbywają się zajęcia liczą od 4 - 8 osób. Każda z nich posiada swojego nauczyciela prowadzącego, który jest oligofrenopedagogiem, oraz wykwalifikowaną osobę  w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi - pomoc terapeutyczną. Dodatkowo  podopieczni korzystają z dogoterapii, warsztatów muzycznych, plastycznych  i kulinarnych. Ośrodek wyposażony jest w specjalistyczne pomoce dydaktyczne, urządzenia do komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Najwyższą wartością i podstawą funkcjonowania placówki jest dobro i wszechstronny rozwój wychowanków.

 

asdasdasdasdas
Home