Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 listopad 2014 15:02

Ameryka lat 50/60 w Suchej

Napisane przez

James Haddock Jr.  AND THE BAND  zagrają 6 grudnia w Małej Zbrojowni.

W sobotę 6 grudnia br. w Małej Zbrojowni suskiego zamku będziemy mogli na dwie godziny przenieść się do Ameryki lat 50-tych i 60-tych. Umożliwi to James Haddock Jr, charyzmatyczny folkowy wokalista i gitarzysta, obieżyświat, wrażliwy obserwator rzeczywistości i świetny tekściarz, który przyjeżdża do Suchej Beskidzkiej w ramach trasy koncertowej promującej jego nowy album „Fieldnotes”.

Choć urodził się i wychowywał na Alasce, jego muzyczne korzenie to zachód i południe Ameryki. Gry na gitarze uczył go dziadek z Alabamy, a pierwsze piosenki napisał w Reno. Nomadyczny styl życia przywiódł go do Europy Środkowej i Wschodniej, koncertował m.in. na Ukrainie, Litwie, w Polsce.

Zespół zaskakuje, wykorzystując w nietypowy sposób m.in hiszpański cajon i indyjskie harmonium, które brzmią tutaj, jakby zostały stworzone do grania amerykańskiego folku.

Artysta podczas trasy wspierany jest przez polskich muzyków: Marcina Gromnego na instrumentach perkusyjnych, Mateusza Mazurkiewicza na gitarze basowej i Michał Marczaka na klawiszach.

- Niezależnie od tego czy wolisz folk spod znaku Boba Dylana czy Fismolla, ten wieczór musisz spędzić w Małej Zbrojowni – zachęcają organizatorzy koncertu.

James Haddock Jr.  AND THE BAND - 6 grudnia 2014r. MAŁA ZBROJOWNIA, GODZ.19.00
Bilety w cenie 10 zł  do nabycia w MOK-Zamek (ilość miejsc ograniczona).

asdasdasdasdas