Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 27 styczeń 2020 08:58

Angielski dla malucha? Jakie zalety ma nauka angielskiego we wczesnym wieku?

Napisał

Coraz więcej młodych rodziców zdaje sobie sprawę z potrzeby wdrażania nauki angielskiego u swoich dzieci już w bardzo wczesnym wieku. Ze specjalnych kursów korzystają dziś nie tylko przedszkolaki, ale też dwulatkowie. Jakie zalety ma taka wczesna nauka języka obcego? Sprawdźmy!

 

Angielski dla dzieci uczy nie tylko języka

Nauka angielskiego to nie tylko poznanie nowego języka, a całościowy rozwój umysłowy dziecka. Angielski dla malucha to znacznie więcej niż znajomość słówek. Przede wszystkim, do nauki dochodzi w czasie gdy dziecko samodzielnie odkrywa świat poprzez zabawę. Dzięki temu chętniej przyjmuje nowe informacje i z zadowoleniem się uczy. Nauka języka obcego ćwiczy pamięć, rozwija strategie uczenia się oraz wpływa ogólnie pozytywnie na rozwój umysłowy dziecka. Poznając angielski w trakcie uczenia się języka ojczystego, maluch lepiej rozwija obydwie półkule mózgowe. Dowiadując się nowych rzeczy o świecie, dziecko poszerza horyzonty oraz kształtuje świadomość kulturową oraz społeczną.

Czym wcześniejsza nauka, tym lepszy start

Dla dziecka naturalne jest to, że nie rozumie jeszcze wszystkiego i jest ciekawe otaczającej go rzeczywistości. Szybko zaczyna rozumieć, że angielski służy do komunikacji, a dzięki dziecięcej potrzebie komunikacyjnej, zaczyna sprawnie się nim posługiwać, aby osiągnąć dowolne cele. Młodsze dzieci łatwiej przyswajają dźwięki, dzięki czemu nie tylko lepiej rozumieją ze słuchu, ale też mówią według naturalnej angielskiej wymowy i intonacji. Szybciej przyzwyczajają się do brzmienia, dzięki czemu bez dużego wysiłku rozumieją nauczyciela, mówiącego wyłącznie w języku obcym.

Dzięki temu, że nauka odbywa się w momencie gdy maluch nie odczuwa wstydu oraz ma wysokie potrzeby komunikacyjne, nauka jest znacznie prostsza. Chętniej mówią, nie boją się popełniania błędów i nie są skrępowane, gdy próbują powtarzać nieznane słówka – w odróżnieniu od starszych uczniów.

Dzięki formie zabawy, dziecko chętnie uczy się angielskiego, co rzutuje na ich całą edukację. Zajęcia w szkole stają się proste, a angielski często bywa ulubionym językiem. Dzięki temu dziecko osiąga znacznie lepsze wyniki, nawet w wieku nastoletnim. Spontaniczna i naturalna nauka może wpływać też na inne obszary życia – nie tylko językowe. Angielski może wzbudzić pasję do uczenia się, co bardzo ułatwi mu w przyszłości życie.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home