Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 30 styczeń 2020 22:35

Profesjonalny sprzęt do siłowni – jakie akcesoria warto wybrać do nowej siłowni?

Napisał

Planując uruchomienie siłowni konieczne jest skompletowanie całego jej wyposażenia od podstaw. Na siłowni powinien znaleźć się zróżnicowany sprzęt, co pozwoli skorzystać z jej usług klientom o zróżnicowanych wymaganiach. Osoby stawiające swoje pierwsze kroki w branży fitness powinny więc poświęcić czas na zorientowanie się w wymaganiach klientów oraz wybór sprzętu, który pozwoli im świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W jaki sprzęt warto zainwestować na początek?

Orbitreki, rowerki stacjonarne i bieżnie do ćwiczeń ogólnych

Orbitrek, znany także pod nazwą trenażera eliptycznego, jest jedną z najpopularniejszych maszyn dostępnych na siłowniach, która pozwala na wykonywanie ćwiczeń w niewielkim stopniu oddziałujących na stawy. Użytkownik może sam decydować o szybkości oraz natężeniu ruchów, co sprawia, że orbitrek jest sprzętem uniwersalnym i przeznaczonym praktycznie dla każdego. Nowoczesne i profesjonalne orbitreki oferują ponadto różne programy, które można dopasowywać do własnych preferencji. Wybierając tego typu sprzęt do siłowni warto ocenić jego stabilność, jakość uchwytów oraz walory antypoślizgowe pedałów.

Innym sprzętem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej siłowni, jest rowerek stacjonarny. Trening przy jego użyciu nie wymaga bowiem specjalnych umiejętności, daje za to dużo dobrego kondycji oraz zdrowiu. Rowerek powinien być wyposażony w wygodną kierownicę, regulowane siedzisko oraz antypoślizgowe pedały. Atutem będzie także dostępność różnych programów, które każdy klient będzie mógł dostosować do swojej kondycji oraz wymagań. Klienci docenią także obecność bieżni, która jest zdecydowanie najpopularniejszym sprzętem znajdującym się w strefie cardio. Bieżnie muszą być solidnie wykonane oraz stabilne, aby gwarantowały bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

Profesjonalny sprzęt do siłowni w Apus-Sports.com – inne akcesoria, w które warto zainwestować

Oprócz sprzętu do ćwiczeń, każda siłownia powinna oferować klientom dostęp do dodatkowych akcesoriów, które pomogą im w dbaniu o ładną sylwetkę. Wśród nich powinny znaleźć się m. in. hantle o zróżnicowanej wadze, co pozwoli klientom na wybór sprzętu dostosowanego do ich kondycji oraz wymagań. Pożądane będą także popularne kettlebells – profesjonalny sprzęt do siłowni w Apus-Sports.com, który świetnie sprawdzi się podczas treningu funkcjonalnego oraz zajęć fitness. Wybierając hantle oraz kettlebells szczególną uwagę warto zwrócić na materiał ich wykonania, który powinien gwarantować wysoką wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia.

W dobrze wyposażonej siłowni powinny znaleźć się także piłki gimnastyczne, które można wykorzystać podczas zajęć fitness, pilates oraz trenowania jogi. Piłki powinny być wykonane ze sprężystego i wytrzymałego materiału z dodatkowymi właściwościami antypoślizgowymi. W sprzedaży występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą zostać dopasowane do specyfiki zajęć oraz sylwetki użytkownika. Innym akcesorium, które warto uwzględnić kompletując profesjonalny sprzęt do siłowni w Apus-Sports.com są piłki lekarskie. Mogą być wykonane z gumy lub ze skóry oraz świetnie sprawdzą się podczas treningu funkcjonalnego.

asdasdasdasdas
Home