Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 07 luty 2020 22:06

Bliskowschodnie kierunki egzotycznych podróży – zobacz, gdzie warto pojechać?

Napisał

Bliski Wschód to idealny cel egzotycznych podróży. Pozwala na poznanie odmiennej kultury i tradycji oraz zachwyca bogactwem dziedzictwa historycznego. Istotnym aspektem szerokiej oferty turystycznej, jaką gwarantują prezentowane przez nas lokalizacje, jest jej imponująca różnorodność, która pozwala na zaplanowanie wyjazdu urozmaiconego różnymi rodzajami aktywności. Dzięki temu będziecie mogli rozsmakować się w tym, co w Bliskim Wschodzie najlepsze.

 

Jordania  - słoneczny raj

                Jordania jest doskonałym miejscem wypoczynku dla osób kochających słońce i wspaniałe zabytki. Obu tych rzeczy nie zabraknie już od początku wyprawy, którą rozpoczniemy w imponującej Petrze. Mieści się w niej kompleks starożytnych budowli, zachwycający przybywających tu turystów.  Podczas przejażdżki konnej możecie podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę wykonanych z różowego wapienia budowli, zwiedzicie także wąwóz As-Sik, na którego końcu mieszczą się wspaniałe grobowce starożytnych władców. Kolejną atrakcją będzie noc spędzona pod gwiaździstym niebem na pustyni Wadi Rum, słynącej z niezwykłych formacji skalnych. Zwiedzicie ją podczas przejażdżki jeepem. Następnym etapem podróży będzie miejscowość Madaba, a także Góra Nebo. W końcu dotrzecie nad Morze Martwe. Kąpiele w nim mają doskonały wpływ na funkcjonowanie organizmu i działają odmładzająco na skórę – nie ma to, jak naturalne SPA! 

Zobacz ofertę wyjazdu do Jordanii → https://planetescape.pl/kraj/jordania/ 

Iran – barwna tkanina historii

 

                Teheran będący stolicą Iranu powita Was swym przyjaznym zgiełkiem. Stanowi on najludniejsze miasto Bliskiego Wschodu, posiada wiele wspaniałych zabytków. Będziecie mogli zwiedzić Pałac Golestan, który pełnił rolę siedziby osiemnasto- i dziewiętnastowiecznych władców. Muzeum Narodowe pozwoli Wam na zobaczenie z bliska interesujących eksponatów, będących zapisem wielowiekowej historii. Niezwykłą kolekcję kunsztownej biżuterii zobaczycie w Muzeum Klejnotów. 

 

                Następnym etapem podróży będzie Sziraz, miasto pełne poezji i romantyzmu, słynące z ogrodów, meczetów i doskonałego wina. Odwiedzicie Naranjestan-e Ghavam, przepiękną rezydencję mieszczącą się wśród tradycyjnych, perskich ogrodów. Zobaczycie także słynny Różowy Meczet, będący celem pielgrzymek wiernych z całego kraju. Nie można zapomnieć o bazarze Vakil, na którym oprócz doskonałych w smaku, egzotycznych owoców będziecie mogli zakupić także rękodzieło tworzone przez lokalnych rzemieślników. Zobaczycie tu również grobowiec poety Hafeza, wieszcza narodowego Iranu.

 

Zobacz ofertę wyjazdu do Iranu → https://planetescape.pl/kraj/iran/

Oman – kulturowe bogactwo

 

                Podróż po Omanie warto rozpocząć od jego stolicy, czyli od Muskatu.  Zobaczycie tu Wielki Meczet sułtana Kabusa, mogący pomieścić aż dwadzieścia tysięcy wiernych. Posiada on pięć minaretów nawiązujących symboliką do najważniejszych prawd islamu. Na bazarze Murtah poczujecie jak nigdzie klimat tego wspaniałego miasta, spacerując pomiędzy wąskimi uliczkami i straganami, będziecie mogli wczuć się w atmosferę miasta i przyjrzeć się z bliska życiu jego mieszkańców. Następnie udacie się do Niza, które leży w centrum kraju. Miejsce to kojarzone jest przede wszystkim z licznymi targami, starego fortu oraz doskonałego pejzażu z widokiem na góry Al.-Hadżar. Wszyscy fanie ogrodnictw będą zachwyceni kolejnym etapem podróży, czyli Jebel Akheder, pełnego ogrodów tarasowych, wkomponowanych w rzeźbę górzystego terenu.

 

                Będziecie podróżować przez piękne góry Hajar, aż do pustyni Wahiba Sands, gdzie zobaczycie najprawdziwszą beduińską wioskę. Następnie udacie się nad Zatokę Omańską, znaną z rezerwatu żółwi Ras al.-Jinz.

 

Zobacz ofertę wyjazdu do Omanu → https://planetescape.pl/kraj/oman/

Zjednoczone Emiraty Arabskie – nowoczesność i tradycja

 

Wycieczkę rozpoczniemy od Dubaju, podczas której zobaczycie Burj Al Arab, słynny siedmiogwiazdkowy hotel, a także meczet Jumeirah. Odwiedzicie także stare miasto, czyli Bastakia, bogate w liczne zabytki architektoniczne, w tym domy zamożnych handlarzy, fort Al Fahidi i suk, czyli lokalny targ.

 

Doskonałym pomysłem na pełen wrażeń, aktywny wypoczynek jest także pustynne safari, na które udacie się wygodnym jeepem. Piękne wydmy, błyszczące w słońcu, idealnie błękitne niebo i niezmierzona przestrzeń gwarantują prawie mistyczne przeżycia. Podobnie jak wieczorne ognisko w beduińskim obozie. To również gratka dla tych, którym marzy się przejażdżka na grzbiecie majestatycznego zwierzęcia, jakim jest wielbłąd.

 

Ciekawą atrakcją jest również Women’s  Handicraft Centre, możecie zobaczyć tutaj rękodzieło wytwarzane przez tutejsze kobiety. Zachwycą Was misterne hafty, bogate zdobienia, biżuteria – wszystko to doskonale sprawdzi się w roli upominku dla bliskiej osoby, bądź, jako pamiątka przypominająca tę niezwykłą podróż.

 

Miejscem, które zapewni wspaniałe widoki jest Ras Al Khaimah. Zobaczycie tu ciągnące się wzdłuż wybrzeży, pełne wdzięku plaże, przetykane niczym zieloną nicią wstęgami lasów namorzynowych. To idealne miejsce na spokojny odpoczynek po dniach spędzonych na intensywnym zwiedzaniu. Zakosztujecie tu rajskiej ciszy i spokoju płynącego z obcowania z przyrodą.

 

Zapoznaj się już dzisiaj z pełną ofertą wspaniałych podróży w egzotyczne bliskowschodnie kierunki i zaplanuj pełen emocji i wrażeń wyjazd. My pomożemy Ci na każdy etapie planowania wyprawy i zasugerujemy najbardziej optymalne rozwiązania, dopasowane do Twoich oczekiwań.

 

Zobacz ofertę wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich → https://planetescape.pl/kraj/zjednoczone-emiraty-arabskie/

asdasdasdasdas
Home