Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 marzec 2020 09:49

Gdy rozum śpi, budzą się demony

Gdy rozum śpi, budzą się demony Foto: Dominika Brańka

W czasie oglądania pierwszego teledysku zespołu Casma nieodparcie nasuwa się na myśl tytuł ryciny hiszpańskiego malarza Francisca Goi – „Gdy rozum śpi, budzą się demony” albo – jak kto woli – „Kiedy rozum śpi, budzą się potwory”.

 

Muzyki, do której został nakręcony ten wideoklip, można słuchać po wielokroć, zawsze z jednakową przyjemnością. Choć to utwór zaledwie czterominutowy, nie można nazwać go klasyczną piosenką. Tekst nie składa się ze zwrotek i refrenów, a melodia rozwija się w sposób charakterystyczny dla nagrań z nurtu rocka progresywnego.

Casma to młody, ale bardzo obiecujący zespół, który tworzą muzycy z powiatu suskiego i wadowickiego: Michał Zabierowski (gitara) i Karol Duś (wokal) z Suchej Beskidzkiej, Szymon Polański (perkusja) i Igor Bobek (gitara) z Budzowa, Artur Groń (instrumenty klawiszowe) z Ponikwi oraz Jakub Karasiński (bas) z Wadowic. 

Ich pierwszy teledysk (który prezentujemy) poniżej, wyprodukowało studio The Bicykle Pictures. Scenariusz oraz reżyseria są dziełem jego właścicieli - Dominiki i Pawła Brańków. W rolach głównych, oprócz zespołu Casma, wystąpili: modelka Jadwiga Koc i aktor Marcin Piotrowiak.

Media

asdasdasdasdas
Home