Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 marzec 2020 21:40

Odzież turystyczna - najlepszy towarzysz podróży?

Napisał

Zaczynając swoją przygodę z turystyką, warto wyposażyć się w kilka podstawowych akcesoriów. Jeśli w szafie brakuje nam komfortowych butów, uniwersalnej i wygodnej kurtki oraz niewielkiego plecaka, to powinniśmy mocno rozważyć wyprawę, ale do sklepu, w którym jest odzież turystyczna. Obojętnie, czy chcemy wybrać się na wycieczkę w góry, albo zobaczyć zabytki pięknego miasta, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Przede wszystkim, jeśli spodziewamy się dużo chodzić, dobre buty, czyli wygodne, dbające o poprawne ułożenie stopy, pomogą nam przejść wiele kilometrów bez bólu.

Kurtka, która jest lekka i jednocześnie ciepła oraz przynajmniej w delikatnym stopniu jest odporna na wodę, może uchronić nas także przed przemoczeniem i w konsekwencji przeziębieniem. Pamiętajmy pogoda zmienia się dynamicznie, warto być przygotowanym na kilka scenariuszy, aby później cieszyć się z kolejnych wycieczek. Na koniec plecak. Dzięki niemu w wygodny sposób weźmiesz ze sobą kurtkę, jedzenie i picie odkrywając nowe tereny.

 

Odzież turystyczna - na co zwrócić uwagę?

Wybierając się do sklepu z odzieżą turystyczną, stawiajmy przede wszystkim na wygodę. Estetyka jest ważna, ale od ładnego wyglądu lepsze są dobre samopoczucie i zdrowie. Istotnym czynnikiem jest waga. Z pozoru mało doceniany element ubioru, na który zwracamy mniejszą uwagę w ciągu normalnego dnia. Na wycieczce każdy kilogram ma znaczenie. Dlaczego? Odpowiedź jest dość oczywista. Im więcej mamy na sobie ciężkich elementów, tym większy wydatek energii potrzebujemy do funkcjonowania. Szybciej stracimy siłę do dalszej podróży i mocniej obciążymy swój organizm. Dlatego wybierając dla siebie odzież turystyczną, kierujmy się przede wszystkim dobrym kompromisem, pomiędzy wagą, a jakością materiałów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że im dana część garderoby jest lżejsza, tym prawdopodobnie jest też droższa, ponieważ wykonano ją z innego, bardziej zaawansowanego technologicznie materiału.

W celu właściwego wyboru dobrze jest skonsultować się ze specjalistami w sklepach, którzy są często aktywnymi użytkownikami sprzedawanych akcesoriów.

 

Odzież turystyczna - jak się ubrać?

Praktycznie w każdej sytuacji powinniśmy ubierać się na tzw. cebulkę. Czyli posiadać minimum trzy warstwy odzieży. Podstawa w formie koszulki, na to wszystko polar lub bluza i na koniec kurtka. Taki zestaw zapewni nam podstawowy komfort na każdej wycieczce. Idąc do miejsc, gdzie pogoda szybko ulega zmianom, chowając do plecaka dodatkowe ubrania, weźmy ze sobą tylko to, co potrzebne. Skarpetki, bieliznę i zapasowe spodnie. Wszystko dobrze jest wsadzić do worka na śmieci, aby ochronić przed zalaniem

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home