Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 marzec 2020 23:33

Europa - podróże w atrakcyjnych cenach

Napisał

Europa pełna jest niezwykłych miejsc wartych zwiedzenia, dlatego też warto zaplanować sobie różne podróże, które wytrzyma nasz portfel.

Latanie w dobrej cenie

Jednym z najpopularniejszych sposobów podróżowania jest latanie samolotem. To rozwiązanie pozwala nam na przemieszczanie się wygodnie i stosunkowo szybko nawet na duże odległości. Latanie ma wady i zalety - określony limit bagażu może okazać się za mały, ceny biletów lotniczych pozostawiają czasem wiele do życzenia. Na szczęście jest opcja, żeby bilety lotnicze były dużo tańsze. Warto wykorzystać wyszukiwarki tanich lotów (na przykład: Transpomat.pl), które pozwolą nam na znalezienie przelotów w atrakcyjnej cenie. 

Bardzo korzystne na przykład jest czasem kupienie biletów na ostatnią chwilę - wtedy ceny mogą znacząco spaść. Istnieją też znaczące różnice zależne od terminu przelotu - okresy około świąteczne są na przykład dużo bardziej kosztowne, z kolei w tygodniu taniej jest niż w weekendy. Tanie loty czasami też związane są z promocjami takimi jak "lot dnia" - linie lotnicze na daną datę oferują znacznie atrakcyjniejsze ceny przelotu, warto z tego skorzystać, śledząc w wyszukiwarce aktualne cenniki.

Podróżowanie autokarem

Na krótszych trasach warto także zastanowić się nad przejazdem autokarem. Nowoczesne autokary są wygodne, jest w nich więcej miejsca na nogi, klimatyzacja, fotele są znacznie bardziej komfortowe. Może się okazać, że wybierając się do nieodległego państwa i kupując bilety na autobus do Niemiec lub do Czech wcale nie spędzimy w podróży dużo więcej czasu, niż gdybyśmy lecieli samolotem. Autokar bowiem dowiezie nas do centrum miasta. Biorąc pod uwagę lot samolotem, musimy doliczyć do czasu przelotu dojazd do lotniska (a niejednokrotnie jest ono oddalone od docelowego miasta nawet o kilkadziesiąt kilometrów), odprawę, odbiór bagażu i dostanie się z lotniska do centrum. Autokar ma jeszcze jedną zaletę - możemy zabrać ze sobą więcej bagażu. Nasz duży bagaż może ważyć nawet 30 kilogramów, do tego przysługuje nam także mniejsza torba nieprzekraczająca 5 kilogramów. Żeby znaleźć niedrogie bilety autokarowe warto wejść na stronę wyszukiwarki przejazdów (np. BiletyAutokarowe.pl) Pokaże nam ona najatrakcyjniejsze przejazdy w danej dacie, dzięki czemu nie będziemy musieli odwiedzać stron poszczególnych przewoźników.

Wspólna podróż samochodem

Kolejną opcją, która może okazać się atrakcyjna cenowo jest wspólna podróż samochodem - bądź to własnym jednego z uczestników, bądź wynajętym na miejscu. Takie rozwiązanie ma swoje zalety - przede wszystkim jesteśmy niezależni i możemy robić postoje kiedy są nam one potrzebne. Z drugiej strony, musimy pamiętać o konieczności zaparkowania samochodu i korkach w dużych miastach. Często, korzystne opcje wynajmu samochodu pojawiają się, gdy na przykład kupujemy bilety lotnicze - na stronie danego przewoźnika pojawia się opcja "chcesz wynająć samochód?". Jeśli mamy to w planach, warto uwzględnić to już na tym etapie.

Podróżowanie po Europie jest piękną przygodą. W dobie rozwiniętej infrastruktury i technologii nie ma właściwie miejsc trudno dostępnych. Jeśli dobrze zaplanujemy podróż, możemy w krótkim czasie zwiedzić bardzo dużo. Warto zacząć od określenia budżetu, który pozwoli nam zrealizować nasze marzenia, ale nie nadweręży portfela.

asdasdasdasdas