Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 10 marzec 2020 23:50

Ból pleców? Być może potrzebujesz rehabilitacji

Codziennie nadwyrężamy nasze plecy i kręgosłup. Wynika to z pracy, którą wykonujemy albo ze źle wykonywanych ćwiczeń. Możemy próbować sobie poradzić z tym problemem domowymi sposobami, jednak kiedy ból stanie się trwały, nie pozostanie nam nic innego, jak udać się na rehabilitację.

Dbaj o swój kręgosłup każdego dnia

Ból pleców jest możliwy do opanowania, jednak trzeba działać szybko. Kiedy zaczniemy odczuwać pierwsze symptomy tego, że z naszym kręgosłupem jest gorzej niż dotychczas, warto podjąć pewne środki. Wiadomo, nie zawsze się chce o siebie zadbać albo nie ma czasu, ale nawet w pracy możemy sprawić, że nasze kostne rusztowanie będzie w lepszej kondycji.

Siedząc przy biurku, należy pamiętać o odpowiedniej pozycji. Nie można zsuwać się, nadwyrężając zwłaszcza odcinek lędźwiowy. Trzeba siedzieć prosto – czuć wzdłuż całych pleców oparcie fotela. Co innego, gdy nasza praca jest fizyczna, np. na budowie. Tam kręgosłup zmaga się z innego rodzaju obciążeniami. Często trzeba przenieść coś ciężkiego i w ogóle nie przykłada się wagi do tego, jak to robić. A jest to przecież bardzo proste. Wystarczy robić to z ugiętych nóg, które zamortyzują plecy, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie przenieść ciężar, ale też nie odczujemy go tak mocno w przyszłości.

Ważną kwestią są regularne ćwiczenia. Każdy ruch jest dobry, ale kiedy nie mamy na niego zbyt wiele czasu, wystarczy, że zrobimy kilka pompek dziennie albo innych ćwiczeń na mięśnie pleców. Pamiętajmy również o właściwej pozycji podczas chodzenia – łopatki zawsze powinny być tak odchylone, żeby było czuć lekkie napięcie. W pewnym momencie wchodzi to w nawyk i właściwa postawa staje się normą.

Ból jest zbyt silny? Potrzebna jest rehabilitacja

Kiedy zaniedbamy plecy, przychodzi taki moment, że uderzenia bólu są niczym rażenie piorunem, to znak, że musimy skorzystać z pomocy specjalisty. Dalsze zwlekanie i zagłuszanie bólu środkami przeciwbólowymi może doprowadzić do poważnych urazów. Szczęśliwie zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup potrafią zdziałać cuda. Nawet po najcięższych wypadkach fachowiec jest w stanie przywrócić pełnię zdrowia.

Więcej na temat rehabilitacji kręgosłupa znajdziesz na https://wojnar.pl/zabiegi-rehabilitacyjne-kregoslupa/

Rehabilitacja jest dopasowywana do każdego przypadku indywidualnie. Nie ma tu złotego środka, który jest dobry dla wszystkich. Specjalista najpierw przeprowadza wywiad, sprawdza nasz stan zdrowia oraz kręgosłupa i dopiero wtedy wybiera odpowiednią metodę leczenia. Są specjalne zestawy ćwiczeń, masaże czy elektrostymulacja. Nigdy również nie wiadomo jak długo będziemy się rehabilitować. To także zależy od samego pacjenta. Nie można się zniechęcać. Ważna jest wytrwałość, ponieważ tylko dzięki niej znów będzie można się cieszyć pełnią zdrowia.

asdasdasdasdas
Home