Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 18 marzec 2020 21:49

Pasy beskońcowe - rodzaje i zastosowanie

Napisał

Szlifierka taśmowa to urządzenie, które znajduje się właściwie w każdym warsztacie. Jednak efektywność jej działania zależna jest przede wszystkim od pasów bezkońcowych. Jakie wybrać najlepiej? 

 

Szlifowanie jest procesem, który ma na celu wygładzenie lub ukształtowanie powierzchni. Bardzo często stosuje się go także do pozbycia się zanieczyszczeń osadzonych na wierzchniej warstwie materiałów. Prócz klasycznych szlifierek, coraz częściej profesjonaliści wybierają także te taśmowe. Pozwalają one bowiem uzyskać niezwykle precyzyjny efekt. Pamiętajmy jednak, że rezultat zależny jest nie tylko od samego urządzenia, a przede wszystkim od właściwie dopasowanych akcesoriów, jakimi są pasy bezkońcowe. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na ich temat. 

Pasy bezkońcowe — zastosowanie

Pasy bezkońcowe znajdują swe zastosowanie w wielu różnych czynnościach naprawczych, czy renowacyjnych. Najczęściej stosuje się je między innymi do produkcji drewnianych mebli, czy obróbki metali oraz stali nierdzewnej. Dostępne są one w różnych długościach, które dobierane powinny być bezpośrednio do parametrów urządzenia. Jednymi z najczęściej wybieranych są pasy bezkońcowe 3m. Oczywiście przy zakupie pasów, należy zwrócić uwagę również na ich szerokość. Pasy bezkońcowe są przeznaczone do stosowania w różnych urządzeniach. Wśród nich są zarówno ręczne, jak i stacjonarne szlifierki. 

Jak działają pasy bezkońcowe?

 

Pasy bezkońcowe to akcesoria, które doskonale sprawdzają się zarówno do obróbki drobnych elementów, jak i dużych powierzchni. Jest to odcinek specjalnie dopasowanego materiału, który łączy się, tak by powstała obręcz. Po zamontowaniu na rolkę odpowiedniego urządzenia pasek krąży dookoła wraz z nią. To właśnie dlatego nazywa się go bezkońcowym. Prędkość toczenia się taśmy uzależniona jest od indywidualnych ustawień parametrów sprzętu szlifierskiego. Pasów bezkońcowych używać można do powierzchni o różnym stopniu twardości, dzięki czemu zyskujemy wiele możliwości. 

Rodzaje pasów bezkońcowych

Istnieje wiele rodzajów pasów bezkońcowych. Niemal wszystkie z nich znajdziemy w sklepie https://www.pasyscierne.pl/. To, który z nich będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od celu, w jakim chcemy go zastosować. Typ taśm dobieramy do gatunku obrabianych materiałów. Jednymi z najczęściej używanych są pasy bezkońcowe klingspor, a także te ceramiczne. Dlaczego? To proste. Są wydajne i skuteczne. Świetnie radzą sobie z obróbką materiałów twardych i można ich używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Fachowcy zazwyczaj wykorzystują w pracy także pasy bezkońcowe z włókniny. Zazwyczaj są one niezbędne do oczyszczenia materiałów oraz przygotowania ich powierzchni do dalszych działań. 

 

 

undefined

asdasdasdasdas
Home