Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 24 marzec 2020 16:46

PORADNIA LOBUS INFORMUJE: ZARAŻAJ SPOKOJEM

Obecna sytuacja w kraju i na świecie wymusza na nas zmiany w naszym dotychczasowym funkcjonowaniu - dotyczy to zarówno naszej pracy, szkoły, spotkań towarzyskich jak i zaplanowanych wyjazdów. W krótkim czasie musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia, formy spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim dotychczasowy tryb pracy i edukacji.
Niepewna sytuacja sprawia, że częstokroć patrzymy na naszą przyszłość z niepokojem, ale też lękiem o zdrowie nasze i naszych najbliższych.
Radykalnie podjęte kroki stanowią dla wielu z nas ograniczenia wolności i egzystencji. Starajmy się, aby pomimo wszystkich trudności i ograniczeń zachować spokój ducha, a przede wszystkim nie tracić nadziei na powrót w niedługim czasie do naszej normalności.
Specjalistyczna Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna LOBUS w Suchej Beskidzkiej również jest zmuszona do zmiany funkcjonowania placówki. W tym czasie terapeuci /specjaliści oraz dyrektor placówki LOBUS są do dyspozycji pod numerami telefonów poradni oraz za pośrednictwem drogi e-mail. Mając świadomość, iż jest to sytuacja trudna i stresująca dla wszystkich, zwracamy szczególną uwagę na naszych małych podopiecznych, u  których mogą przejawiać się zachowania lękowe oraz trudne. W związku z powyższym chcąc zapewnić pomoc i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzice mogą skorzystać z teleporady od naszych specjalistów w godzinach funkcjonowania placówki tj. od 9:00 do 17:00. Ponadto Zespół Poradni LOBUS każdego dnia na profilu facebookowym udostępnia materiały umożliwiające edukację/terapię z dzieckiem w domu. W myśl zasady "PRACUJEMY ZDALNIE - NIENACHALNIE" zamieszczane materiały są opracowywane w sposób zrozumiały dla każdego, tak aby dziecko pod okiem rodzica mogło wykonać wskazane ćwiczenia. Zadania udostępniane są cyklicznie przez pedagoga, psychologa, logopedę, terapeutę integracji sensorycznej/fizjoterapeutę, tak aby rodzic wraz z dzieckiem mógł swobodnie ćwiczyć i stymulować poszczególne obszary funkcjonowania dziecka. Staramy się, aby wskazana przez nas forma pracy zdalnej miała charakter edukacji poprzez zabawę. Naszym celem jest zminimalizowanie negatywnych skutków obecnych wydarzeń, a nie wzbudzanie dodatkowych sytuacji stresowych i presji zarówno u rodzica jak i u dziecka. Malec poprzez zabawę może wykonywać ćwiczenia przygotowujące go do pójścia do szkoły, poznawać emocje swoje oraz innych ludzi, a także rozwijać sprawność ruchową.
 
Prowadzony system nauczania bardzo dobrze się sprawdza. Udoskonalamy go każdego dnia. Jesteśmy przygotowani do kolejnych "zdalnych" tygodni, wychodząc naprzeciw rodzicom oraz dzieciom, którzy są priorytetem w naszej pracy.
 
 
 
Zachęcamy zarówno rodziców jak i pedagogów i terapeutów do korzystania z naszej oferty.
 
Zachowajmy spokój.
 
Zespół Poradni LOBUS
asdasdasdasdas
Home