Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 06 grudzień 2014 22:20

Andrzejki w rytmie disco

Napisał

W sobotę i niedzielę (29-30.11.2014) w Suchej Beskidzkiej odbył się biwak andrzejkowy dla harcerzy starszych, czyli gimnazjalistów, pod hasłem „W RYTMIE DISCO”. Całe namiestnictwo starszoharceskie Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP przeniosło się w epokę lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych! Do Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II przyjechało około 120 harcerzy z powiatu wadowickiego i suskiego.

 

Biwak rozpoczął się późnym popołudniem od apelu harcerskiego,  gdzie uczestników powitali organizatorzy i Pani dyrektor szkoły. Tegoroczne andrzejki przygotowała 3 Drużyna Staszoharcerska „Awangarda” z Suchej Beskidzkiej.

Po zjedzeniu kolacji  na korytarzach szkoły zapanowała andrzejkowa atmosfera ponieważ rozpoczął się wieczór wróżb. Zadaniem każdej ekipy starszoharcerskiej było przygotowanie unikatowej wróżby, tak uczestnicy wróżyli z obrączki, kart, orzechów, masła, wody, linijki i wielu innych przedziwnych atrybutów. Kiedy tradycji stało się zadość w strojach z epoki drużyny przeniosły się na parkiet, by bawić się w rytmie disco! I tutaj przyszedł czas na prezentacje kolejnego andrzejkowego zadania, czyli układu tanecznego do muzyki szalonych lat siedemdziesiątych. Na sali zrobiło się kolorowo i energetycznie, choreografie zaskakiwały jury.

Ostatnim punktem w planie dnia była gra na której czekały ciekawe, ale i zaskakujące zadania. W niedziele tuż po śniadaniu harcerze wzięli udział w mszy świętej w kościele parafialnym w Suchej Beskidzkiej. Po powrocie drużyn odbył się apel kończący imprezę po którym wszyscy zabrali się do sprzątania, a następnie wszyscy rozjechali się do domów. Każdy na pamiątkę biwaku otrzymał okolicznościową plakietkę, a  drużyny dyplomy.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

ćw. Daniel Pasierbek (programowiec biwaku)
phm. Sonia Knapczyk (komendantka biwaku)

zdj. hm. Robert Kadela

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home