Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 11 maj 2020 06:33

Biblioteka suska już czynna!

Biblioteka Suska wznawia swoją działalność już od poniedziałku, 11 maja. Po przerwie wymuszonej stanem epidemii Biblioteka Suska wznawia swoją działalność. Od poniedziałku, 11 maja można będzie korzystać z wypożyczalni w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 23, natomiast do odwołania pozostają zamknięte filie biblioteczne (Szpital i Zasypnica). Biblioteka Suska będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 16.00 z przerwą sanitarną od 13.00 do 13.30.

Biblioteka wznawia swoją działalność podstawową opartą na wypożyczaniu książek. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostały pewne ograniczenia. Czytelnicy czasowo nie mogą samodzielnie wybierać książek bezpośrednio z bibliotecznych regałów, a wszystkie wypożyczane pozycje podawane są wyłącznie przez personel biblioteki. Czytelnicy nie mają również dostępu pomieszczeń bibliotecznych z wyjątkiem wyznaczonych punktów odbioru i zwrotu.

W budynku biblioteki jednocześnie przebywać mogą tylko trzy osoby i pracownicy. Prosimy o stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa (maseczki i rękawiczki) oraz śledzenia komunikatów zamieszczonych w bibliotece.

ZAMÓWIENIA KSIĄŻEK

Ze względu na czasowe zawieszenie samoobsługi zachęcamy do korzystania z katalogu Biblioteki Suskiej w Internecie i wcześniejszego składania zamówień na książki. Katalog biblioteki dostępny jest na stronie internetowej. Znajdują się w nim wszystkie książki ze zbiorów biblioteki. Można wyszukiwać nie tylko po autorze, tytule, ale również temacie książki. Do katalogu online można samodzielnie się zalogować i zamówić odpowiednie książki. (szczegóły poniżej, patrz: Jak zamówić przez Internet?) .

Książki zamówić można też telefonicznie - numer telefonu do wypożyczalni: 

(33) 874 53 40.

W przypadku braku wcześniejszego zamówienia bibliotekarz realizuje wypożyczenie tylko o skonkretyzowane zapytanie czytelnika.

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI

 • Wypożyczanie odbywać się będzie w specjalnie wyznaczonym miejscu - punkcie odbioru, lada zabezpieczona szybą pleksi znajduje się przy wejściu do działu dla dorosłych.
 • W celu wypożyczenia książki należy mieć przy sobie kartę biblioteczną lub dokument tożsamości.
 • Oddawanie zbiorów możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez umieszczenie ich w specjalnym pojemniku usytuowanym w oznakowanym punkcie zwrotów, znajdującym się na korytarzu, przy wejściu do Biblioteki Młodych. Zwracane zbiory poddawane są dziesięciodniowej kwarantannie.
 • W punkcie zwrotu można zostawiać również książki wypożyczone w filiach bibliotecznych, których działalność czasowo zostaje zawieszona.
 • Bibliotekarze kompleksowo dbają o higienę, stosują ochronę twarzy i rąk, dezynfekują pomieszczenia biblioteczne. Czytelnicy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności: ograniczenia czasu pobytu do minimum oraz stosowania masek, rękawiczek ochronnych i dezynfekowania dłoni.
 • W przestrzeni biblioteki udostępniono płyny do dezynfekcji dla czytelników.
 • Z użytku wyłączona jest czytelnia, stanowiska komputerowe. Do odwołania biblioteka zawiesza możliwość korzystania z gier planszowych, multimediów i komputerów.
 • Toaleta dla czytelników została tymczasowo zamknięta.
 • W bibliotece może znajdować się jedynie 3 czytelników. Pozostałe osoby czekają na zewnątrz budynku zachowując odległość min. 2 metrów od siebie.
 • Biblioteka jest specjalnie oznakowana - w widocznym miejscu znajdują się informacje o zasadach funkcjonowania biblioteki.
 • Do biblioteki nie można wprowadzać zwierząt.

JAK ZAMÓWIĆ PRZEZ INTERNET?

Instrukcja wideo.

Na stronie katalogu Biblioteki Suskiej znajduje się rubryka konto. Po lewej stronie ekranu wyświetli się pole do logowania i hasło. Zalogować można się za pomocą loginu, maila podanego przy rejestracji lub numeru karty bibliotecznej.

Po wejściu na konto mamy podgląd naszych danych, wypożyczonych przez nas książek i inne informacje.

W celu zamówienia książki wpisujemy interesującą nas frazę w wyznaczonym do tego polu. Może być to tytuł książki, autor, wydawca, a nawet temat przewodni tekstu, który chcemy wypożyczyć.

Książki wyświetlają się w czterech kolorach:

-       zielony - książka dostępna, można zarezerwować i odebrać po informacji od biblioteki

-       pomarańczowy - książka wypożyczona, można zamówić, a po zwrocie i okresie kwarantanny odebrać

-       czerwony - książka niedostępna

-       szary - książka w opracowaniu, skontaktuj się z biblioteką w celu otrzymania informacji

 

Prosimy o zwrócenie uwagi na agendę, z której Państwo rezerwują książki: Filia Szpital i Zasypnica będą czasowo nieczynne.

O możliwości odbioru książki czytelnik zostaje poinformowany drogą mailową, a na koncie online wyświetla się napis “do odbioru”.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biblioteką.

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI

Do odwołania w bibliotece nie będą odbywały się imprezy i warsztaty. Zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku: Przyjaciele Biblioteki Suskiej. Wszystkie wydarzenia literackie i edukacyjne będą odbywały się online.

Czytelnia, stanowiska komputerowe oraz usługi ksero pozostają wyłączone z użytku.

Biblioteka do odwołania nie przyjmuje darów.

ZAPISY DO BIBLIOTEKI

Jeżeli nie posiadają Państwo karty w Bibliotece Suskiej, istnieje możliwość zapisania się przez Internet.

Na stronie katalogu biblioteki po prawej stronie ekranu wyświetla się pole Rejestracja. Wystarczy wypełnić formularz i można korzystać z katalogu. W celu potwierdzenia konta wymagana jest wizyta w bibliotece i otrzymanie karty.

Prosimy o korzystanie z tej opcji tylko i wyłącznie w przypadku nieposiadania konta w bibliotece i poinformowanie bibliotekarza o dokonanym zapisie. W przypadku braku możliwości zapisu online, w dalszym ciągu możliwe jest zapisanie się do biblioteki na miejscu.

Biblioteka Suska śledzi dynamicznie rozwijającą się sytuację i na bieżąco będzie reagować i wprowadzać zmiany funkcjonowania instytucji w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.

Zachęcamy do obserwowania strony naszej biblioteki oraz profili w mediach społecznościowych, gdzie zamieszczamy wszystkie informacje.

www: http://www.bibliotekasuska.pl/

Facebook: https://www.facebook.com//bibliotekasuska

grupa Facebook: https://www.facebook.com/groups/bibliotekasuska

Instagram: https://www.instagram.com/bibliotekasuska

Twitter: https://twitter.com/bibliotekasuska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 33 874 22 47

asdasdasdasdas
Home