Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 15 maj 2020 18:03

Hospicjum domowe dla dzieci Alma Spei potrzebuje pomocy

Od piętnastu lat hospicjum domowe dla dzieci Alma Spei pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom z całej Małopolski. Od początku powstania hospicjum, pod jego opieką było sześciu małych pacjentów z naszego powiatu. Obecnie jest ich troje. - Nasi medycy codziennie pokonywali setki kilometrów, by służyć pomocą małym pacjentom chorującym w swoich rodzinnych domach. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem koronawirusa - mówi Aleksandra Ciejka z Alma Spei.

- Gdy ogłoszono epidemię wirusa, niezbędne stało się wyposażenie, które dotąd nie było wykorzystywane w hospicjum. Pojawiły się - fartuchy, maski, przyłbice, środki do dezynfekcji. To wszystko kosztuje fortunę i nie można na tym oszczędzać, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a wiele z nich ma obniżoną odporność. Obecnie mamy zapasy na dwa tygodnie. Do tego, tak jak wiele fundacji, mamy kłopoty finansowe. NFZ finansuje nas tylko w sześćdziesięciu procentach - resztę musimy dozbierać ze zbiórek publicznych. Dotychczas robiliśmy to pod kościołami, podczas wydarzeń publicznych, nowożeńcy zamiast kwiatków na ślubach prosili o przekazanie nam jakiegoś datku. Niestety, wesel się nie urządza, imprezy masowe są odwołane, a nasi wolontariusze zostali w domach. Najważniejsze źródło finansowania wyczerpało się wraz z pandemią. Nasze dzieci nie mogą jednak czekać aż życie wróci do normy. Hospicjum pracuje - ciągle do nich jeździmy, rodziców wspieramy przez całą dobę. Potrzebujemy jednak sprzętu - rurek tracheotomijnych, drenów i wiele innych rzeczy, bez których nasi podopieczni nie mogą czuć się bezpieczni. Boimy się, czy jako Fundacja zdołamy przetrwać bez środków ze zbiórek. Nasze dzieci w hospicjum nie cierpią, cały czas mogą być z rodzicami, bo zapewniamy im najlepszą możliwą opiekę. Nie możemy pozwolić, by pandemia to zmieniła. Dalej będziemy walczyć o każdą minutę ich szczęścia, ale bez pomocy nie damy rady - mówi Aleksandra Ciejka.

Na konto hospicjum dla dzieci Alma Spei można wpłacać pieniądze na poniższy numer bankowy: 

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, ul. Dożynkowa 88 a; 31-234 Kraków

BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700

Tytuł przelewu: Darowizna na cele pożytku publicznego

Hospicjum Alma Spei można wspomóc również przez portal Siepomaga.pl - https://www.siepomaga.pl/almaspei

asdasdasdasdas
Home