Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 15 maj 2020 23:56

Pożyczka czy kredyt? Różnice

Napisał

Kiedy potrzebujemy pieniędzy na coś, na co zwyczajnie brakuje nam pieniędzy na koncie, zaczynamy myśleć o pożyczce lub kredycie. Szybka gotówka do uzyskania w taki sposób niezmiernie kusi. Jednak warto najpierw wiedzieć, jaka jest różnica między pożyczką, a kredytem i co będzie lepszym wyborem.

Pożyczka – szybka, ale bardziej ryzykowna

Pożyczka to rodzaj zobowiązania, jakie można zaciągnąć w firmie pożyczkowej innej niż bank. Zazwyczaj pożyczyć można niższe kwoty (nawet tysiąc czy dwa tysiące złotych), ale pożyczki długoterminowe mogą być na kwoty do kilkudziesięciu tysięcy. Niższa kwota pożyczki to jednak też krótszy termin spłaty. Chwilówki spłaca się w ciągu 30, 60 lub 90 dni. Ofert takich pożyczek jest całe mnóstwo, a firmy prześcigają się w coraz to nowych. Zależy im na klientach, zwłaszcza takich, którzy nie mają już żadnych szans na uzyskanie kredytu w banku. Nawet dla zadłużonych, którzy w desperacji chętnie sięgają po kolejne pożyczki, co nie jest najlepszym wyborem, firmy mają oferty pożyczek z dodatkowymi zabezpieczeniami czy bez sprawdzania historii kredytowej w rejestrach. Pożyczkę znacznie łatwiej jest dostać niż kredyt. Cała procedura jest szybka i prosta, bez zbędnych i długotrwałych formalności. Wystarczy dowód osobisty, a wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami bez konieczności wizyty w siedzibie firmy. Pożyczka to szybka gotówka. Z ofertą możesz zapoznać się na:https://loanme.pl/poradnik/szybka-gotowka

Kredyt – długotrwała procedura, ale i bezpieczeństwo

Kredyt to zobowiązanie, które można otrzymać tylko w banku. Nie jest jednak o to łatwo. Banki mają surowe wymagania. Trzeba szeregiem dokumentów wykazać swoje dochody, zatrudnienie oraz powód zaciągania kredytu, itp. Procedura jest długotrwała, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie jest to opcja dla osób, które potrzebują gotówki na już. Kredyty mogą opiewać na bardzo wysokie kwoty – nie tylko kilkadziesiąt, ale i nawet setki tysięcy złotych (kredyty mieszkaniowe). Mimo skomplikowanej i czasochłonnej procedury oraz surowych wymagań banków, kredyty są jednak znacznie bezpieczniejszą opcją od pożyczek. Terminy ich spłaty są wieloletnie i rzadziej spotykane są tu oszustwa. Kredyt będzie więc dobrą opcją na bardzo duże wydatki (mieszkanie, remont, samochód, wakacje za granicą, leczenie bardzo poważnej choroby). Przy mniejszym wydatku, jak np. telefon, lodówka itp. oraz pilnej potrzebie lepszym wyborem będzie pożyczka na kwotę taką, jaka jest potrzebna.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home