Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 maj 2020 21:52

5 prac dla tegorocznych absolwentów studiów bez doświadczenia

Napisał

Wyobraź sobie taki oto scenariusz: skończyłeś właśnie studia i twoim jedynym doświadczeniem zawodowym są praktyki studenckie, które odbyłeś na ostatnim roku. Piszesz swoje pierwsze w życiu CV do firmy, w której chciałbyś pracować, ale obawiasz się, że cię nie przyjmą z powodu braku większego doświadczenia. Brzmi znajomo, prawda?

Jeśli jesteś tegorocznym absolwentem i szukasz pracy, to proponujemy ci skupić się na 5 konkretnych zajęciach, które możesz wykonywać bez większego doświadczenia. Przeanalizowaliśmy opinie o pracodawcach na https://otrude.net/pl i wiemy, jakie prace możesz podjąć od zaraz, żeby zarobić większe pieniądze i do tego zdobyć trochę doświadczenia zawodowego. Skorzystaj z naszej wiedzy i skoncentruj się na poniższych branżach, a gwarantujemy ci nie tylko dobre zarobki, ale i świetną atmosferę w młodym rozwijającym się zespole złożonym z pracowników takich jak ty. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje pracy dla tegorocznych absolwentów studiów wyższych.

Najgorętsze branże dla absolwentów studiów wyższych

  • Korporacja. Opinie o pracownikach korporacji bywają różne, jednak musisz wiedzieć, że praca w korpo jest wymarzonym zajęciem dla większości osób kończących studia. Najlepsze korporacje znajdują się w dużych miastach i przeważnie rekrutacja w nich trwa cały rok. Co najważniejsze, korporacje są nastawione na młodych i ambitnych ludzi, niekoniecznie z doświadczeniem. Oferują mnóstwo programów szkoleniowych i modnych stanowisk związanych z Internetem i marketingiem. Aplikuj już dzisiaj i zdobądź pracę w dużej korporacji.
  • Outsourcing. Praca w outsourcingu może nie wiąże się początkowo z dużymi zarobkami, ale to dobrej wyjście dla młodych ludzi bez doświadczenia. Outsourcing to doskonałe rozwiązanie, jeżeli ukończyłeś studia i nie wiesz jeszcze konkretnie, co będziesz robił w życiu. Tego typu praca jest bardzo elastyczna, możesz ją połączyć z innymi aktywnościami takimi jak podróże albo studia doktoranckie. Pracę taką znajdziesz na przykład w dużej firmie Deloitte.
  • Modna kawiarnia. Może zaskoczy cię fakt jak wielu młodych ludzi po studiach wybiera na swoją pierwszą pracę właśnie kawiarnię, kafejkę albo inne tego typu miejsce. Kawiarnie typu Starbucks, Nero lub inne sieci oferują coraz bardziej atrakcyjne wynagrodzenia i stanowiska, nie tylko w roli kasjerów. Dzięki tej pracy rozwiniesz się i poznasz wielu ciekawych ludzi, a kto wie, może nawet w przyszłości otworzysz własny lokal.
  • Własna firma. Własna firma to duże wyzwanie dla absolwenta bez doświadczenia, ale jeżeli tylko masz pomysł na realizację przedsięwzięcia i wystarasz się o dotację z urzędu miejskiego, to możesz rozwinąć skrzydła i zostać dobrze zarabiającym przedsiębiorcom. Zdecyduj się na własny startup, zgarnij dotację i sprawdź się w roli prezesa własnego biznesu.
  • Handel i usługi. Sektor handlu i usług każdego roku jest w stanie dosłownie wchłonąć każdą ilość absolwentów. Sieci spożywcze typu Lidl albo giganty odzieżowe czy drogerie i sieciowe księgarnie tylko czekają na tegorocznych absolwentów, którzy zasilą braki kadrowe. Pomyśl o atrakcyjnej pracy w handlu, w której zdobędziesz ogromne doświadczenie. I choć początkowo będziesz szeregowym pracownikiem, to szybko zdobędziesz awans i wyższe, kierownicze stanowisko.

Duże zarobki dla absolwentów studiów wyższych bez doświadczenia

Podsumowując, jeżeli jesteś tegorocznym absolwentem i ukończyłeś kierunek na jednym z renomowanych polskich uniwersytetów, to rynek pracy czeka na ciebie z otwartymi ramionami. Nawet jeżeli nie masz doświadczenia zawodowego, to na twoją korzyść przemawiają młody wiek i wykształcenie. Najwięcej opinii o pracodawcach w Polsce, które zatrudniają absolwentów bez doświadczenia, znajdziesz na portalach internetowych o pracy. Skorzystaj z tej możliwości i już dzisiaj aplikuj na jedno z interesujących stanowisk.

asdasdasdasdas
Home