Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 29 maj 2020 22:13

Kierunki w roku szkolnym 2020/2021 w Zesple Szkół im. W. Witosa

Napisał

Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej  jest szkołą, w której od wielu lat wykształcenie zdobywają specjaliści z różnych dziedzin (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik fotografii i multimediów, technik informatyk, technik ekonomista, technik organizacji turystyki, technik logistyk, cukiernik, kucharz, sprzedawca). Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów i potrzebom rynku pracy, w nowym roku szkolnym 2020/2021 w ZS im. W. Witosa zostaną uruchomione nowe kierunki kształcenia w zawodach: technik rachunkowości, technik spedytor, pracownik obsługi hotelowej oraz technik technologii żywienia.

 

            Technik rachunkowości to zawód, który cieszy się dużą popularnością, a przede wszystkim zapewnia stabilność zatrudnienia. Prowadzenie rachunkowości firmy, dokonywanie rozliczeń finansowych, posługiwanie się komputerem do obsługi księgowej, sporządzanie sprawozdań finansowych- to tylko niektóre zadania technika rachunkowości, bez których funkcjonowanie firmy nie jest możliwe. Absolwenci tego kierunku bez żadnego problemu znajdą zatrudnienie w zakładach i jednostach budżetowych, bankach, urzędach skarbowych czy instytucjach ubezpieczeniowych.

            Technik spedytor należy do zawodów dynamicznie rozwijającej się branży TSL. Zajmuje się organizowaniem transportu. Uczniowie, którzy zdecydują się na kształcenie w tym kierunku, będą zdawać tylko jedną kwalifikację: Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów. Dynamiczny rozwój handlu zwiększa zapotrzebowanie na zatrudnienie w zawodzie spedytora.

            Pracownik obsługi hotelowej to oferta skierowana do uczniów, którzy chcą zdobywać wykształcenie w szkole branżowej I stopnia. W lokalnym środowisku można zauważyć duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i odpowiedzialnych pracowników w branży obsługi hotelowej. Zdobycie kwalifikacji w zakresie obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelowe daje możliwość pracy i rozwoju w dziedzinie hotelarstwa.

            Technik technologii żywności to zawód możliwy do zdobycia po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia. Nauka w tym typie szkoły (szkoła branżowa II stopnia) będzie trwała dwa lata. Do głównych zadań technika technologii żywności należy min. wytwarzanie produktów spożywczych, nadzorowanie procesu produkcji, opracowywanie receptur, kontrola jakości produktów. Zawód ten pozwala na zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego, w placówkach handlowych zajmujących się sprzedażą artykułów spożywczych, ale również umożliwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży spożywczej.

Zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

WYKAZ KIERUNKÓW W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Technikum:

 1. Ekonomiczne
 2. Rachunkowości  - NOWY KIERUNEK
 3. Informatyczne
 4. Żywienia i usług gastronomicznych
 5. Hotelarskie
 6. Organizacji turystyki
 7. Logistyczne
 8. Spedycyjne – NOWY KIERUNEK
 9. Reklamy
 10. Fotografii i multimediów

 

Szkoła branżowa I stopnia:

 1. Kucharz
 2. Cukiernik
 3. Sprzedawca
 4. Magazynier-logistyk – NOWY KIERUNEK
 5. Pracownik obsługi hotelowej – NOWY KIERUNEK

 

Szkoła branżowa II stopnia

 1. Technikum żywienia i usług gastronomicznych
 2. Technikum technologii żywności

 

STRONA SZKOŁY:

https://zswsucha.pl/

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home