Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 07 czerwiec 2020 23:08

Chcesz zacząć korzystać z diety pudełkowej? Sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla ciebie

Napisał

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które w naszym kraju jest stosunkowo świeże. To płatna usługa, która zapewnia nam zarówno przygotowywanie, jak i dostarczanie już gotowych posiłków pod wskazany przez nas adres. Na samym początku dieta pudełkowa zarezerwowana była głównie dla sportowców oraz celebrytów, gdyż zwykłych ludzi po prostu nie było na nią stać. Aktualnie jednak cieszy się ona coraz stale rosnącą popularnością. Co warto wiedzieć na ten temat? Ile kosztuje dieta pudełkowa? Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Kto powinien postawić na dietę pudełkową?

Prawda jest taka, że to rozwiązanie jest dobre tak naprawdę dla każdego. Przede wszystkim jednak powinny na nią postawić osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, a same nie mają zbyt wiele czasu, który mogłyby przeznaczyć na przyrządzanie posiłków. W związku z tym jest to idealne rozwiązania dla zapracowanych, a co za tym idzie, zabieganych ludzi, którzy najczęściej przebywają poza domem. Dieta pudełkowa to także świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby zrzucić nieco zbędnych kilogramów, ponieważ rozwiązanie to zapewnia nam wszelkie konieczne składniki odżywcze oraz wręcz idealną kaloryczność.

Jakie rodzaje diet pudełkowych możemy wyróżnić?

Jedną z ważniejszych zalet cateringu dietetycznego jest fakt, że pozwala on nam na wybór jednej diety spośród naprawdę wielu. W związku z tym nie musimy przejmować się, że będziemy skazani na ten sam rodzaj jedzenia. To tylko i wyłącznie od nas zależy, jakie posiłki będziemy otrzymywać w ramach diety pudełkowej. Na samym starcie należy wspomnieć o tak zwanej diecie standardowej. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim tym, że możemy spotkać się w niej z praktycznie każdym składnikiem.

Coraz popularniejszą opcją jest dieta wegetariańska. Jak się można łatwo domyślić, serwowane w jej ramach posiłki nie będą zawierały mięsa czy ryb. Jeśli jednak spożywamy te drugie, to jak najbardziej możemy zdecydować się na dietę bez mięsa, jednak ze wszelkiego rodzaju rybami. 

Jeśli nasz organizm nie radzi sobie z laktozą czy glutenem, również nie ma problemu. Istnieje możliwość wybrania diety, która nie będzie zawierała tylko jednego z nich, czy też obu łącznie. Ta druga możliwość to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy systematycznie uprawiamy sport, czy po prostu jesteśmy aktywni fizycznie. W związku z tym dieta ta charakteryzuje się znacznie zwiększoną kalorycznością. 

Jak wybrać dietę idealną dla siebie?

W przypadku, gdy jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z cateringu dietetycznego i nie wiemy, jak wybrać jego odpowiedni rodzaj, nie musimy się zbytnio przejmować. Co zatem należy zrobić? Warto skontaktować się z firmą, z której usług zamierzamy skorzystać. Po wypełnieniu stosownego formularza specjalista dobierze dietę, która będzie dla nas odpowiednia. Jakie dane należy podać?

  • Imię oraz nazwiska wraz z naszym adresem mailowym;
  • Wzrost;
  • Płeć;
  • Waga;
  • Wszelkie aktywności fizyczne;
  • Cel naszej diety;
  • Produkty, których chcemy uniknąć.

Na podstawie wyżej wymienionych informacji, dietetyk wybierze dla nas dietę, która będzie po prostu najodpowiedniejsza.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Kiedy mamy do czynienia z 30-dniową dietę, która charakteryzuje się najniższą możliwą kalorycznością, cena za jeden dzień będzie wahała się około 30 złotych za jeden dzień. Dieta, której łączna dzienna suma kalorii wynosi około 2500 to już wydatek 45 złotych dziennie. Nie możemy jednak zapomnieć, że poza samym kosztem jedzenia, spore znacznie ma także dowóz oraz koszty przyrządzanie. W związku z tym cena nie jest aż tak wygórowana, jak mogłaby być. 

asdasdasdasdas