Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 11 czerwiec 2020 13:21

O czym należy pamiętać planując podróż lotniczą?

Podróż samolotem, zwłaszcza, kiedy wybieramy się po raz pierwszy bywa stresująca. Musimy zadbać o właściwy rozmiar bagażu podręcznego, a takie informacje znajdziemy na stronie linii lotniczej, a także o zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy do głównego bagażu. Jednak kwestii, o których trzeba pamiętać, jest zdecydowanie więcej.

Dokumenty - ważność jest najważniejsza

Wybierając się za granicę musimy mieć ważne dokumenty, zarówno dowód osobisty, jak i paszport. Ten drugi będzie niezbędny, gdy jedziemy do kraju, który znajduje się poza terenem Unii Europejskiej. Przy czym trzeba pamiętać, że do różnych krajów respektowana jest różna długość ważności dokumentu. W wielu przypadkach trzeba mieć paszport ważny przynajmniej pół roku, a nawet rok. W przeciwnym razie trzeba się postarać o nowy.

Wydruk kart pokładowych i śledzenie e-maili

Wybierając się w podróż samolotem trzeba wydrukować bilety i karty pokładowe. Istotne znaczenie ma, by żaden dokument nie zawierał błędu. Literówka czy brak jednego członu imienia spowoduje, że bilet będzie nieważny. Tutaj trzeba jeszcze przypomnieć o jednej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie zmianie godziny lotu. Rezerwując lot otrzymujemy wszystkie informacje, a także podajemy swój e-mail, a czasem również numer telefonu, dzięki czemu linie lotnicze będą mogły się skontaktować w razie ewentualnych zmian, a jak wiadomo takie zmiany się zdarzają. Dlatego trzeba śledzić e-mail nawet dzień przed podróżą.

Overbooking może nas także spotkać, szczególnie jeżeli kupujemy bilet na obleganą trasę. Jeśli nikt nie zrezygnuje i trafi się na listę rezerwową, będzie trzeba oczekiwać na kolejny lot. Na szczęście linie lotnicze mają tutaj swoje procedury, włącznie z załatwieniem miejsca noclegowego, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pozostaje jeszcze kwestia dojazdu na lotnisko w dzień lotu. Będąc z mniejszej miejscowości i wybierając się do Warszawy, dobrze jest wybrać własny samochód, jako środek transportu. W końcu parking Okęcie jest bardzo duży, a także strzeżony, zatem nie musimy obawiać się o swoje mienie. Ponadto kiedy wracamy z wakacji czy też podróży służbowej nie musimy wynajmować samochodu spod lotniska albo szukać taksówki, gdyż nasz samochód już tam na nas czeka. Zatem możemy być zadowoleni i od razu ruszyć do domu w drogę powrotną.

asdasdasdasdas
Home