Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 21:34

Usługi prania odzieży i pościeli - dlaczego to się opłaca?

Napisał

Większość Polaków o czystość swoich ubrań dba we własnych domach, ale sytuacja komplikuje się gdy zaczynają pracować w niestandardowych godzinach pracy lub prowadzić własny biznes związany z regularną wymianą pościeli. Jak wtedy radzić sobie z praniem i czy warto postawić na usługi firm zewnętrznych, które się w takim praniu specjalizują?

Pralnie w dużym mieście - skąd ich popularność?

Z usług pralni chemicznych można dzisiaj skorzystać praktycznie we wszystkich większych miastach. To właśnie w dużych centrach pracy biurowej i miastach żyjących z turystów rośnie popularność takich usług. W internetowych bazach firm, w kategorii Pralnia Warszawa można znaleźć najwięcej tego rodzaju firm. Stolica, jako centrum pracy, polityki i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce daje mieszkańcom i turystom mnóstwo możliwości, a idzie za tym i szybsze tempo pracy i potrzeb optymalizowania jej w firmach. Większość warszawskich hoteli nie posiada dzisiaj własnego zaplecza piorącego i codziennie korzysta w tym celu właśnie z usług pralni. Większa automatyzacja takiego prania i realne oszczędności sprawiają, że hotele nie muszą same wyposażać takiego stanowiska ani zatrudniać ekstra ludzi do jego obsługi. Wystarczy codziennie dostarczyć brudną pościel z hotelowych pokoi do pralni, i następnego dnia odebrać ją czysta, odkażoną i wyprasowaną tak, by mogła bezpiecznie służyć kolejnym gościom.

Podobnie, z usług firm z działu pralnia Warszawa korzystają dziś chętnie pracownicy wielkich korporacji. To oni, na co dzień pracują nawet po kilkanaście godzin dziennie, robią kariery, wyznaczają sobie kolejne cele i nie mają czasu ani ochoty po powrocie do domu stać nad pralką, suszyć, prasować. Ten czas, który im pozostaje po pracy wolą wykorzystać na coś zdecydowanie bardziej odprężającego, dlatego możliwość wykorzystania pralni chemicznej do prania swoich ubraniach roboczych i codziennych jest dla nich wręcz zbawienna. Pralnie rozwiązują dziś ludziom jeden podstawowy problem: brak czasu.

3 najważniejsze zalety korzystania z pralni chemicznych

Pierwszą, niekwestionowaną zaletą pralni jest oszczędność własnego czasu, który w przypadku samodzielnego prania trzeba byłoby poświęcić na jego wykonanie. Wiele osób zauważa tutaj, że chodzi nie tylko o samo pranie, ale też dokładne zdezynfekowanie odzieży w czasie prania i wyprasowanie jej na kancik. Nie każdy marzy o tym, żeby stać przy żelazku, zwłaszcza, że umiejętność prasowania wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać. Szczególnie rzecz dotyczy zapracowanych, samotnych mężczyzn, którzy takich czynności nie potrafią i nie mają nikogo w domu, kto mógłby je wykonać za nich. Oszczędność czasu odczuwają przy korzystaniu z usług firm z kategorii pralnia Warszawa również przedsiębiorcy: właściciele hoteli, apartamentów i pensjonatów. Dzięki pralniom mogą się skupić wyłącznie na prowadzeniu własnego biznesu, bez stawania się w tle dodatkową firmą piorącą.

Drugą istotną zaletą pralni w mieście są oszczędności ekonomiczne. Duże hotele i firmy obsługujące turystów mogą wynegocjować w pralniach dobre stawki na systematyczne usługi i co za tym idzie, nie muszą same wyposażać w hotelu w zaplecze do prania i prasowania. Oszczędzają miejsce, które mogą wykorzystać znacznie lepiej - np. na dodatkowe pokoje do wynajęcia. Ekonomię pralni doceniają również pracownicy korporacji, którzy często wybierają w takich firmach stale zlecenia na pranie i prasowanie, i również mogą liczyć na preferencyjne ceny.

Trzecią korzyścią, o której zgodnie mówią i osoby prywatne i firmy oddające swoją konfekcję do pralni, jest jakość wykonanego prania i mniejsza ilość uszkodzeń materiału. Profesjonalny sprzęt znajdujący się w pralniach oraz różnorodność programów do prania sprawiają, że odpowiedni typ odzieży, pościeli czy innych elementów jest prany i czyszczony w optymalnych dla niego warunkach. Tym samym produkty te dłużej zachowują swoją jakość i nie wymagają tak szybkiej wymiany na nowe. Na uwagę zasługuje też fakt, że do prania używa się w pralniach miejskich zupełnie innych rodzajów produktów i płynów czyszczących. Ich jakość jest o wiele wyższa niż większości proszków dostępnych w sklepach, ponieważ tym firmom szczególnie zależy na profesjonalnym wykonywaniu swoich usług.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home