Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 15:00

Darmowe audiobooki po angielsku – 5 stron, na których je znajdziesz

Napisał

Audiobooki po angielsku to jeden z najlepszych sposobów do nauki języka. Nie wierzysz? Jesteś wzrokowcem i „musisz” zobaczyć każde słowo, by je zapamiętać? Ja też byłam, dopóki nie natknęłam się na serię badań o tym, co robić, by jak najszybciej nauczyć się języka. Czytanie to jedna z najważniejszych dróg rozwoju słownictwa, lecz na nic zda się układanie wypowiedzi w skomplikowane formy, gdy ma miejsce tylko w naszej głowie!

 

I tu dochodzimy do sedna sprawy: do skutecznej nauki języka potrzeba, by mózg osłuchał się z brzmieniem obcych słów. Może to zachodzić poprzez konwersację na żywo, najlepiej z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym (ang. native speaker), by wyrazy były wypowiadane poprawnie. Takich nauczycieli znajdziesz na przykład na Buki.org.pl, czyli stronie, która umożliwia dorosłym znalezienie odpowiedniej pomocy i oferuje różne sposoby na przełamać bariery językowej.

Kolejną możliwością jest słuchanie treści po angielsku. Mogą to być artykuły prasowe, książki czy uwielbiane przez wszystkich filmy w oryginalnej wersji językowej. To bardzo dobra droga, by szybko nauczyć się języka.

Pomyśl tylko: jak uczą się mówić dzieci? Właśnie przez słuchanie i powtarzanie! Naukowcy twierdzą, że słuchanie języka obcego przez kilka godzin dziennie, nawet nieświadome i bez zrozumienia, choćby jak radio w tle, sprawi, że zaczniemy sami nim mówić.

Audiobook do nauki angielskiego za darmo

W Internecieznajdziesz nawetdarmowe angielskieaudiobooki.

Strony, które umożliwiają słuchanie książek po angielsku online przez limitowany czas to m.in.:

  1. Scribd ze swoją ofertą: darmowy dostęp do wszystkich treści przez miesiąc,

  2. Audible od Amazon – to jedna książka za darmo na nieokreślony czas,

  3. Audiobooks – słuchaj trzech książek po angielsku za darmo przez 30 dni, zrezygnuj w każdej chwili.

Nielimitowany dostęp do audiobooków:

  1. YouTube – wydawać by się mogło, że to niezbyt legalne źródło materiałów, jednak popularny YouTube rozrósł się tak bardzo, że trudno go zatrzymać.

Na tym serwisie znajdziemy mnóstwo pomocy naukowych na każdy poziom nauki, oprócz audiobooków, nawet lekcje z polskimi i obcojęzycznymi nauczycielami. Można tam szukać również wyjaśnień sformułowań, których nie znamy czy form gramatycznych używanych często w literaturze angielskiej.

  1. Google – również sklep Google Play oferuje sporo darmowych audiobooków w wielu różnych dziedzinach, wystarczy wejść do Google Books i wyszukać darmowe tytuły.

Ucz się angielskiego przez słuchanie najnowszych treści za darmo

Innym typem aplikacji wspomagającej naukę angielskiego jest Blinkist. Tu znajdziemy streszczenia anglojęzycznych książek w formie 10 do 15 minutowych podsumowań.

Jest to zdecydowanie opcja dla osób na bardziej zaawansowanych poziomach nauki, lecz stanowi bardzo wygodną metodę nauki, bez nadmiernego przewijania po tytułach – darmowy Blinkist oferuje bowiem tylko jeden tytuł za darmo dziennie. Jednak zawsze jest to jakaś najnowsza książka, opisująca aktualne wydarzenia na świecie lub ostatnie badania naukowe.

Zaletą streszczeń jest to, że używają bardziej potocznego słownictwa niż literatura faktu oraz przedstawiają treść książek w bardziej przystępny sposób, co pozwala lepiej zrozumieć skomplikowane teorie czy wyniki badań naukowych.

Te cechy oraz krótki czas trwania sprowadzają się do częstszego zaglądania do Blinkist oraz bycia „bardziej oczytanym” - co firma próbuje osiągnąć dzięki swojej aplikacji – „czytaj jedną książkę dziennie, dzięki naszej aplikacji – możesz to robić w drodze do pracy, podczas gotowania obiadu czy w kąpieli”.

asdasdasdasdas
Home