Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 25 czerwiec 2020 21:40

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnawie Górnej stoi otworem dla nowych wychowanków. Trwa nabór na rok szkolny 2020/2021.

Napisał

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Tarnawie jest niepubliczną, specjalistyczną placówką oświatową prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi.

 

Ośrodek jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami w wieku 3-25 lat. Głównym zadaniem placówki jest kompleksowa i specjalistyczna rehabilitacja dzieci
i młodzieży a także działania wspomagające rozwój społeczny oraz intelektualny, nauka umiejętności komunikacyjnych, pomoc w zdobywaniu niezależności w życiu. W ośrodku można realizować obowiązek szkolny w oddziałach edukacyjno-terapeutycznych, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Terapia i nauka w placówce są bezpłatne.

OREW Tarnawa Górna działa już ponad pięć lat. Nawet w trudnym, obecnie czasie podopieczni zostali pozostawieniu bez pomocy. Placówka cały czas działała zdalnie, a rodzice i opiekunowie dzieci wykazali się ogromną wytrwałością i poświęceniem realizując zalecenia nauczycieli i specjalistów w środowisku domowym. Należą się im za to szczególne gratulacje i uznanie gdyż była to dla nich niecodzienna i ciężka sytuacja. W takich chwilach jeszcze bardziej uświadamiamy sobie  jak ważne jest istnienie takiego miejsca dla dzieci ze specjalnymi potrzebami zarówno edukacyjnymi jak i opiekuńczymi jakim jest OREW.

Na nowy rok szkolny została przygotowana oferta edukacyjno-terapeutyczna poszerzona o zajęcia sensoplastyczne, alpakoterapię oraz elementy integracji sensorycznej. Mając na względzie dobro i rozwój dzieci z różnego rodzaju deficytami chcemy aby czuły się one w ośrodku jak w swoim drugim domu. Dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnawie Górnej

Tarnawa Górna 61, 34-210 Zembrzyce

Tel. 33 876 39 64/ 607 586 318

facebook.com/orewtarnawa

 

 

Dorota Lurka-Sikora

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home