Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Do czego służą i kiedy są potrzebne przeglądy okresowe budynków?

Przeglądy okresowe budynków powinny być wykonywane systematycznie - wszystko po to, aby mieć pewność, że obiekt spełnia wszystkie obowiązujące normy oraz standardy. Trzeba mieć świadomość, że stan nieruchomości zmienia się w czasie. Obowiązkiem zarządcy lub właściciela jest weryfikacja budynków pod względem bezpieczeństwa. Oczywiście jest to zadanie dla specjalistów, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Awariebudowlane.pl to firma, która oferuje terminowość, rzetelność oraz fachowość.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Nieruchomość powinna być przede wszystkim bezpieczna dla użytkowników. Właśnie dlatego konieczne jest sprawdzanie m.in. systemu przeciwpożarowego. Przedsiębiorstwo Awariebudowlane świadczy swoje usługi w sposób kompleksowy, co jest rozwiązaniem komfortowym oraz bezproblemowym. Eksperci zajmują się weryfikacją tego, czy obiekt jest w pełni odporny na warunki otoczenia. Mowa tutaj o m.in. czynnikach atmosferycznych, ale nie tylko. Bardzo ważne jest sprawdzenie rzeczywistego stanu instalacji elektrycznej. Jej niepoprawne działanie może doprowadzić do zwarcia oraz pożaru.

Przeglądy okresowe budynków - http://awariebudowlane.pl/przeglady-okresowe-budynkow

Sprawdzenie instalacji gazowych oraz wentylacyjnych

Wiele osób nie ma pojęcia, że instalacje gazowe powinny być co pewien czas sprawdzane. Dotyczy to również domów prywatnych. Oczywiście konieczny jest również przegląd kanałów wentylacyjnych, czy też komina. Sezon grzewczy prowadzi do osadzania się osadów, a nawet zatykania przewodów. Wszystko to stanowi realne zagrożenie dla osób znajdujących się w budynku.

Ocena efektywności energetycznej

Przeglądy okresowe budynków są również pomocne tym, którzy potrzebują oceny efektywności energetycznej. Ogrzewanie budynku wcale nie musi być drogie, jednak podstawą obniżenia kosztów jest zminimalizowanie strat energetycznych. Wiele zależy od konstrukcji budynku, rodzaju zastosowanych materiałów izolacyjnych, czy też pokrywy dachowej. Oczywiście ważne jest także to, aby urządzenia i instalacje były zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego.

Home