Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 lipiec 2020 22:17

Wycieraczki pod drzwi – rodzaje

Napisał

Wycieraczka pod drzwi powinna skutecznie zatrzymywać zanieczyszczenia z zewnątrz. Wybór produktów jest na tyle duży, że znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania. Ogromne znaczenie ma rodzaj oraz jakość materiału zastosowanego do produkcji. Podczas podejmowania decyzji zakupowej należy kierować się jakością. Wiele zależy od tego, gdzie zostanie umieszczona wycieraczka pod drzwi.

Wycieraczki domowe

Domowa wycieraczka pod drzwi (https://www.alumatex.pl/wycieraczka-do-butow-czyli-o-tym-jaka-wycieraczke-pod-drzwi-wybrac/) powinna stanowić połączenie trwałości oraz atrakcyjnego wzornictwa. Ważne jest to, aby produkt przez długi czas pozostał w nienaruszonym stanie. Nie ma sensu inwestować w model, który już po kilku miesiącach będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia. Modele zewnętrzne muszą zatrzymywać błoto, piach, wodę, czy też śnieg. Im lepiej spełniają swoje zadanie, tym mniej zanieczyszczeń zostanie przeniesione do wnętrza pomieszczenia. Oczywiście warto jest zakupić również wycieraczkę wewnętrzną, która będzie znajdować się w domu.

Wycieraczki obiektowe

Obiektowa wycieraczka pod drzwi musi przetrwać o wiele bardziej intensywne użytkowanie. Natężenie ruchu w miejscach publicznych jest o wiele wyższe. Właśnie dlatego kompletnie nie sprawdzają się tutaj modele domowe, czyli wykonane z miękkich materiałów o dekoracyjnym charakterze. Tutaj liczy się połączenie funkcjonalności oraz praktyczności.

Podział ze względu na materiał

Wycieraczki pod drzwi wykonywane są z różnorodnych materiałów. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć m.in.:

- Włókno kokosowe - świetnie absorbuje wilgoć, jednak jest podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz zniekształcenia. Czyszczenie takich wycieraczek może być problematyczne.

- Guma - certyfikowane tworzywo sztuczne jest w pełni bezpieczne dla otoczenia, a więc nie trzeba obawiać się wydzielania toksycznych związków. W ofercie marki Alumatex.pl można znaleźć wytrzymałe oraz niepodatne na uszkodzenia modele, które świetnie sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej.

- Poliwinyle - takie wycieraczki często posiadają formę charakterystycznych igiełek. Dokładnie czyszczą podeszwę obuwia, jednak z czasem mogą utracić swoje pierwotne właściwości.

asdasdasdasdas
Home