Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 09 lipiec 2020 08:23

Problem z łysieniem lub skórą głowy? Niezbędna jest wizyta u trychologa

Napisał

Problemy związane z włosami i skórą głowy są niezwykle powszechne. Warto więc wiedzieć, gdzie powinniśmy szukać pomocy, w przypadku ich wystąpienia. Do jakiego lekarza powinniśmy wybrać się na badanie włosów? Gdzie leczyć nadmierne łysienie? 

 

Włosy to niewątpliwie jedna z naszych największych ozdób. Piękne i lśniące, są okazem zdrowia i witalności. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wszelkie problemy związane z nimi budzą w nas niepokój. Oczywiście jednym najpowszechniejszych kłopotów, jest zła kondycja włosów, spowodowana nieodpowiednią lub nadmierną stylizacją. Wtedy zwykle wystarczy zmienić nawyki i pielęgnacje. Co jednak, gdy problem jest znacznie poważniejszy, a jego przyczyna nie jest tak oczywista? Łysienie, nadmierne przetłuszczanie lub łuszczenie się skóry głowy, przerzedzone włosy. To tylko jedne z nielicznych przypadków, kiedy to pomoc specjalisty może okazać się nam po prostu niezbędna, by przywrócić piękny wygląd włosom. Tutaj pojawia się jednak pytanie. Czy jest ktoś taki jak lekarz od włosów? Okazuje się, że tak. Sprawdźmy więc, do jakiego specjalisty należy się udać w przypadku problemów związanych z włosami. 

Problemy z włosami i skórą głowy — gdzie i kiedy szukać pomocy?

Obecnie medycyna dzieli się na niezwykle wiele specjalizacji. Dzięki temu my jako pacjenci mamy możliwość udania się ze swym problemem zdrowotnym bezpośrednio do znawcy konkretnej dziedziny. Tym samym zyskujemy również doskonałą jakość leczenia, a przede wszystkim jego skuteczność. Nikogo nie powinno dziwić więc tym samym, że jest także lekarz od włosów. Specjalista taki to dokładniej mówiąc trycholog. Specjalnością trychologa są właśnie włosy, a przede wszystkim skóra głowy. 

Do specjalisty w zakresie trychologii powinniśmy udać się w przypadku wystąpienia wszelkich niepokojących nas nieprawidłowości związanych ze skórą głowy. Najczęściej pojawiające się problemy to oczywiście wszystkie te związane z nadmierną utratą włosów, a także z łupieżem, czy niewłaściwą pracą gruczołów łojowych. Trycholog to osoba, która dokładnie zdiagnozuje źródło powstania nieprawidłowości i ustali odpowiednie leczenie wypadania włosów.

Wizyta u trychologa — jak przebiega?

Niemal każdy trycholog w Warszawie oraz innych dużych miastach, gdzie mieszczą się renomowane kliniki, zupełnie inaczej przeprowadza wizytę pacjenta. Nie ma się jednak czego bać, ponieważ dotyczy to zwykle dalszych etapów leczenia. Przy pierwszej wizycie, każdy trycholog, prócz obowiązkowego wywiadu, przeprowadza także badanie włosów. Profesjonalne urządzenia umożliwiają bardzo dokładną i bezinwazyjną ocenę struktury włosów oraz skóry głowy. Dzięki temu możliwe jest szybkie i precyzyjne ustalenie przyczyny problemu. 

Leczenie wypadania włosów — jaką klinikę wybrać? 

Warto wiedzieć, że by leczenie wypadania włosów było skuteczne, powinno być przeprowadzane pod okiem najlepszych ekspertów. Z tego też względu, zanim skierujemy się do konkretnego gabinetu, powinniśmy poświęcić nieco uwagi, by wybrać najlepszą klinikę. Jedną z najczęściej polecanych przez innych lekarzy, a także zadowolonych pacjentów jest obecnie na przykład OT.CO Clinic, mieszcząca się w Warszawie. Największym atutem kliniki jest nie tylko praca na najnowocześniejszych urządzeniach i stosowanie najnowszych technik leczenia, ale przede wszystkim to, że zabiegi przeprowadzane są przez najlepszych specjalistów w naszym kraju. Jednym z nich jest Dr Piotr Turkowski specjalista chirurgii odtwórczej włosów, dzięki któremu wielu pacjentów po latach walki z łysieniem, znów mogli cieszyć się wspaniałymi włosami. 

 

 

asdasdasdasdas
Home