Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 lipiec 2020 16:56

Czwartki z Biblioteką Suską Odc. 5: Wakacje 2020

Napisane przez

Dzień dobry! W dzisiejszym Czwartku z Biblioteką Suską – serii cyklicznych artykułów dla portalu Sucha24.pl zapraszamy do spędzenia wakacji z naszą biblioteką. W tym roku będą one wyjątkowe – spotykamy się online!

Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową: http://www.wakacjewbibliotece.pl To miejsce tworzone z myślą nie tylko o czytelnikach, ale też o uczestnikach warsztatów w bibliotece, z którymi w te wakacje „widzimy się” w sieci. Na stronie będą pojawiać się propozycje zajęć i aktywności, które można wykorzystać podczas wakacyjnych miesięcy.

Cztery strony świata baśni to oficjalny tytuł wakacyjnych spotkań organizowanych przez Bibliotekę Suską. Z pomocą literatury będziemy podróżować po świecie i odkrywać książkowe perełki. Co kilka dni na stronie zamieszczamy film, w którym czytamy wybraną baśń lub bajkę, a następnie prezentujemy krótką zabawę inspirowaną regionem, z którego utwór pochodzi. Liczymy, że prezentowane przez nas zadania będą stanowić ciekawą alternatywę i zachęcą do twórczego spędzania czasu.

Baśnie w naszej kulturze stanowią niesamowite źródło inspiracji dla twórców, a warsztaty kreatywnego pisania z rokiem na rok zyskują na popularności w Polsce i zagranicą. W związku z tym biblioteka przygotowała kurs pisania powieści – w lipcu na stronie internetowejhttp://www.wakacjewbibliotece.pl zamieszczane będą artykuły z cyklu „Napisz książkę z Biblioteką Suską”, zawierające rady, wskazówki i instrukcje, które mogą się przydać w procesie twórczym. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczestnicy zajęć, czyli wszyscy, którzy mają ochotę, podejmą w sierpniu próbę napisania własnych powieści.

To nie wszystko! Na stronie http://www.wakacjewbibliotece.pl znajdziecie też quizy, psychotesty, książkowe zabawy i inspirujące działania. Jednym z nich jest wakacyjne wyzwanie czytelnicze, czyli zestaw ośmiu zadań do wykonania w bibliotece przez całe wakacje – za każde wypełnione zadanie dostaje się pieczątkę, a kto uzbiera wszystkie, otrzyma słodką niespodziankę od biblioteki.

Mamy nadzieję, że takie nietypowe wakacje się spodobają. Warto odwiedzać stronę, by korzystać z zamieszczonych tam treści.

O nowych wpisach i filmach będziemy  informować w naszych mediach społecznościowych:

Facebook: www.facebook.com/bibliotekasuska

Grupa na Facebooku: www.facebook.com/groups/bibliotekasuska

Instagram: www.instagram.com/bibliotekasuska

 

Jeżeli masz pomysł na działania w sieci lub chcesz napisać artykuł na stronę www.wakacjewbibliotece.pl, skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 874 22 47

 

Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego

ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 11.30 – 17.30

Wtorek: 10.00 – 16.00

Środa: 11.30 – 17.30

Czwartek: 10.00 – 16.00

Piątek: 10.00 – 16.00

Przerwa sanitarna: 13.00 – 13.30 codziennie

www.bibliotekasuska.pl

Telefon: 33 874 22 47

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych!

 

asdasdasdasdas
Home