Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 lipiec 2020 17:17

Telefon do 1000 złotych: Samsung Galaxy M21 czy Xiaomi Redmi Note 9s?

Napisał

Samsung i Xiaomi to dwaj główni przedstawiciele budżetowych telefonów na polskim rynku. Choć w ofercie jednej i drugiej marki znajdą się urządzenia dedykowane także klientom premium, to w dalszym ciągu smartfony z niższej półki cenowej, stanowią główną ofertę obydwóch producentów. W ostatnich miesiącach w ofercie marek pojawiły cztery nowe urządzenia poniżej tysiąca złotych. Jakie są, a także czy faktycznie jest między nimi istotna różnica? O tym dowiesz się w dzisiejszym porównaniu.

 

Telefon do 1000 złotych: Samsung Galaxy M21 czy Xiaomi Redmi Note 9s?  

Samsung i Xiaomi to dwaj główni przedstawiciele budżetowych telefonów na polskim rynku. Choć w ofercie jednej i drugiej marki znajdą się urządzenia dedykowane także klientom premium, to w dalszym ciągu smartfony z niższej półki cenowej, stanowią główną ofertę obydwóch producentów. W ostatnich miesiącach w ofercie marek pojawiły cztery nowe urządzenia poniżej tysiąca złotych. Jakie są, a także czy faktycznie jest między nimi istotna różnica? O tym dowiesz się w dzisiejszym porównaniu.

Przed dokonaniem decyzji o zakupie warto porównać ze sobą poszczególne modele, co ułatwi wybranie smartfona najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb.  W poniższym zestawieniu znajduje się porównanie Redmi Note 9s z Galaxy M21. Z całej czwórki nowych urządzeń jest to ta droższa para. Drugą parą smartfonów jest Galaxy A21s i Redmi Note 9. Jak się okazuje urządzenia te są do siebie bardzo podobne, jednak mimo to w ogólnym rozrachunku wygrało urządzenie Xiaomi:  

>>> Dobry smartfon do 1000 złotych: Samsung Galaxy A21S czy Redmi Note 9? 

Który telefon wybrać: Xiaomi Redmi Note 9s czy Samsung Galaxy M21? 

Jak się okazuje zarówno Redmi Note 9s oraz Samsung Galaxy M21 posiadają odmienne cechy, których nie posiada konkurent, dlatego wybór jednego z dwóch urządzeń będzie tak naprawdę zależał od specjalnych wymagań użytkownika. W przypadku tych modeli smartfonów jest nieco łatwiej, ponieważ na polskim rynku występują tylko w jednej konfiguracji 4/64 oraz sprzedawane są w dokładnie tej samej kwocie 999 złotych. 

 • Xiaomi Redmi Note 9s 4/64 999 złotych 
 • Samsung Galaxy M21 4/64 999 złotych 

Tak naprawdę w przypadku tych urządzeń mamy tę samą konfigurację pamięci operacyjnej oraz przechowywania, a także podobną specyfikację aparatu. Największe zmiany dotyczą technologii wyświetlacza, procesora oraz pojemności baterii. Ze względu na te różnice, istotność poszczególnych elementów będzie się różniła w zależności od wymagań klienta.  

Specyfikacja Redmi Note 9s:

 • Wyświetlacz: IPS LCD 6.67” 
 • Procesor: Snapdragon 720G 
 • Pamięć RAM 4 GB 
 • Pamięć ROM 64 GB 
 • Bateria: 5020 mAh 
 • Aparat tylny: 48 + 8 + 5 + 2 (MP) 
 • Aparat przedni: 16 MP 

Specyfikacja Galaxy M21:

 • Wyświetlacz: Super AMOLED 6.4” 
 • Procesor: Exynos 9611 
 • Pamięć RAM: 4 GB  
 • Pamięć ROM: 64 GB 
 • Bateria: 6000 mAh 
 • Aparat tylny: 48 + 8 + 2 (MP) 
 • Aparat przedni: 20 MP 


Pierwszą główną różnica, która rzuca się w oczy jest wielkość telefonów, gdzie Redmi Note 9S jest większy od Samsunga o 0,4 cala. Wielkość telefonów jest jednak sprawą całkowicie indywidualną, dlatego pozostawimy ją do subiektywnej oceny przyszłych użytkowników. Przechodząc natomiast do bardziej konkretnych parametrów, Samsung zaczyna dość mocno wyposażając swój telefon w wyświetlacz Super AMOLED. Niestety, ale w Redmi Note 9s znajdziemy skromy panel LCD, który cechuje się mniejszym nasyceniem bieli oraz czerni, a także słabszym widzeniem pod różnymi kątami.  

Kolejną dużą różnicą między obydwoma smartfonami, jest rodzaj zastosowanego procesora. W tym starciu przewagę zdobywa Xiaomi wraz z procesorem Snapdragon 720G. Jak pokazują testy, chipset zastosowany w Redmi Note 9s wykazuje się dużo większą, ogólną wydajnością niż autorski procesor Samsunga. Smartfon Redmi Note 9s uzyskał lepsze wyniki pod względem ogólnej wydajności, wydajności w grach, a także wydajności pod względem karty graficznej oraz wytrzymałości baterii. Z tej ostatniej właściwości wynika również przewaga Xiaomi nad Samsungiem związana z akumulatorem i czasem pracy urządzenia. Choć Samsung posiada baterię większą o 1000 mAh to jednak, Xiaomi cechuje się lepszym zarządzeniem energią urządzenia. A zatem można przypuszczać, że obydwa smartfony będą miały zbliżony czas pracy, mimo posiadania różnych pojemności baterii.  

Istnieje również różnica pomiędzy zestawem aparatów, o której warto wspomnieć, ale która nie jest tak naprawdę szczególnie istotna z punktu widzenia fotografii. Xiaomi Redmi Note 9 posiada o jeden aparat więcej niż Samsung. Jest to obiektyw tzw. czujnik głębi, który nie tyle co wykonuje zdjęcia, ale służy do wykrywania odległości jaki dzieli fotografowany obiekt i tło znajdujące się tuż za nim. W teorii sensor ten ma wspomóc wykonywanie zdjęć portretowych z efektem rozmytego tła, w praktyce sprawdza się dość przeciętnie, a nawet słabo. Dlatego też, ten czwarty obiektyw stanowi swego rodzaju dodatek, niż rzeczywiście użyteczną soczewkę fotograficzną. Jest to przestroga dla osób, które przy zakupie smartfonów kierują się ilością, a nie jakością obiektywów, w końcu nie zawsze więcej znaczy lepiej.  

Przed zakupem, warto uzmysłowić sobie jeszcze jedną kwestię, związaną z jakością wykonania obydwóch urządzeń. Redmi Note 9s zdobywa pod tym względem kolejne punkty, ponieważ jego tylna obudowa została wykonana z matowego szkła, które niewątpliwie prezentuje się lepiej niż plastikowa obudowa Galaxy M21. Szkło nadaje smartfonom wdzięku oraz prestiżu, natomiast plastik, choć sprawia, że urządzenia są tańsze, to niestety, ale są również mniej odporne na ścieranie i zarysowania. Jednak bez względu na jakość wykonania, obydwa urządzenia warto wyposażyć w dedykowane etui do Galaxy M21 lub pokrowiec do Redmi Note 9. Akcesoria ochronne zabezpieczą plastikowy tył przed porysowaniem, a szkło przed stłuczeniem.

Werdykt: w tym przypadku odpowiedź nie będzie tak jednoznaczna, a decyzję o wyborze jednego z tych dwóch urządzeń rozpatrywalibyśmy w kontekście przeznaczenia urządzenia. Do codziennego użytku wybralibyśmy Galaxy M21, ponieważ posiada wyświetlacz wykonany w dużo lepszej technologii Super AMOLED, większą pojemność baterii, która może nieznacznie wydłużyć czas pracy. Poza tym Galaxy M21 posiada mniejszy i bardziej poręczny rozmiar, który przełoży się na większą wygodę i komfort podczas pracy z smartfonem. Natomiast jeśli poszukujemy telefonu, przede wszystkim do multimediów takich, jak gry i filmy, to w tym przypadku wybralibyśmy Xiaomi. Procesor Redmi Note 9s cechuje się dużo większą wydajnością, dlatego też lepiej się sprawdzi podczas grania i oglądania filmów, gdzie potrzebna jest spora moc przerobowa oraz wysoka płynność obrazu. A jakie jest Wasze zdanie na temat Galaxy M21 i Redmi Note 9s? 

Opracowanie artykułu: FD-Distribuion.pl

asdasdasdasdas
Home