Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 31 lipiec 2020 08:58

Jak wyjąć wkładkę z zamka bez klucza?

Napisał

Kiedy zachodzi konieczność wymiany wkładki w drzwiach? Taka potrzeba pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy ktoś zgubi klucze do domu. W zależności od osadzonego mechanizmu nie trzeba będzie zawsze zmieniać całego zamka do drzwi – niekiedy wystarczy prostsza i szybsza wymiana wkładki, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Na tego typu pracach doskonale znają się ślusarze z Pogotowia zamkowego w Łodzi. Zobacz też, jak wyjąć wkładkę z zamka bez klucza w samodzielny sposób.

 

Zamki do drzwi – podstawowe zabezpieczenie domu

Chyba każdy z nas posiada w swoich drzwiach zamki wpuszczane albo nawierzchniowe. Dzięki nim czujemy się bezpieczniej i faktycznie jesteśmy lepiej chronieni – ponieważ jeżeli ktoś nie ma klucza do mieszkania, to do niego tak łatwo nie wejdzie. Co jednak zrobić, kiedy jeden ze współlokatorów zgubi klucz od domu? Na pewno nie można panikować ani poddawać się nerwom. Chociaż stres się pojawi, to jednak trzeba go przezwyciężyć i znaleźć sposób na to, jak przywrócić należyty poziom bezpieczeństwa. Pozostawienie sprawy bez odzewu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ gdyby ktoś inny znalazł zgubiony klucz, wiedząc, że jest właśnie od tego domu, i zechciałby go wykorzystać w niecnych zamiarach, problem może stać się jeszcze większy. Lepiej zawczasu przeciwdziałać ewentualnym konsekwencjom tego pechowego zdarzenia, niż czekać na rozwój wypadków. Najlepszym, co można zrobić, jest wymiana wkładki – jest to czynność prostsza, a także łatwiejsza niż wymiana zamka w całości, ponieważ dotyczy tylko jego elementu. Wkładki do zamków również mogą być różne – bębenkowe, patentowe, symetryczne i asymetryczne – ale przy standardowym modelu można poradzić sobie z jego wymianą samodzielnie. Jak się do tego zabrać?

Wymiana wkładki w drzwiach – samemu i przez ślusarzy z Łodzi

W celu samodzielnej wymiany wkładki w drzwiach należy przygotować wiertarkę oraz wiertła do metalu w rozmiarze 3-6 mm. Przykłada się je w tych punktach, gdzie mieszczą się zapadki (tuż pod wejściem do klucza), oraz rozpoczyna się wiercenie – to ważne, by wykonywać je powoli i lekko dociskając, na długość, jaką mają ząbki klucza. Ma to na celu rozwiercenie zapadek, jednak trzeba pamiętać, że w modelach, które posiadają zabezpieczenie przed tym działaniem, to nie przyniesie w ogóle rezultatu – wówczas należy skorzystać z profesjonalnych usług ślusarskich, jakie świadczą specjaliści Pogotowia zamkowego. Wszelkie informacje oraz kontakt do nich można pozyskać ze strony internetowej https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Jeżeli jednak rozwiercenie zapadek udało się w amatorski sposób, dalej trzeba przekręcić zamek bez klucza, przy użyciu śrubokręta albo nawet zwykłego noża. Poprzez odkręcenie bocznej śruby będzie można go wyjąć, by zamontować nowy mechanizm – tak poprowadzona wymiana wkładki wymaga jednak dokładnych pomiarów. Jak widać, by wyjąć wkładkę z zamka bez klucza, trzeba przedsięwziąć kilka kolejnych kroków, które mogą zająć trochę czasu, natomiast dobremu ślusarzowi z Pogotowia zamkowego w Łodzi zajmą kilka chwil.

asdasdasdasdas
Home