Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 01 sierpień 2020 08:59

W Polsce przybywa zakażonych koronawiruem. W powiecie suskim jeden nowy przypadek

Napisał
W Polsce przybywa zakażonych koronawiruem. W powiecie suskim jeden nowy przypadek Fot. Pixabay

Po wczorajszej tragicznej wiadomości jaka napłynęła z suskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dziś otrzymaliśmy już dużo lepsze wiadomości. Liczba aktualnie chorych nie zmieniła się, choć jedna osoba zakaziła się koronawirusem.

Nowy przypadek koronawirusa odkryto w gminie Budzów, w której –jak się wydawało- jego ogniska się wygaszone, gdyż z dotychczas chorujących 15 osób kolejne wracały do zdrowia i jeszcze wczoraj z koronawiruem zmagała się tylko jedna osoba. Od dziś walkę z nim toczą zatem dwie, a od początku pandemii 16. Natomiast w całym powiecie zainfekowanych zostało dotąd 229 osób, z których dwie są w szpitalach, jedna w izolatorium, a pozostałe 36 w domach.  Ponadto 138 osób odbywa kwarantannę.

Grono ozdrowieńców w ostatnich godzinach także powiększyło się o jedną osobę – z gminy Maków Podhalański.  Tym samym w powiecie mamy już 189 ozdrowieńców.

Niestety, jak informowaliśmy wczoraj, wirus zdołał zabrać ludzie życie. Zakażenia nie zwalczył 59-letni mieszkaniec gminy Jordanów.  

Gmina

Liczba osób zakażonych
(od początku epidemii)

Liczba osób wyleczonych

Budzów
 (Gmina Wiejska)
16 14
Bystra-Sidzina
 (Gmina Wiejska)
6 6
Jordanów 
 (Gmina Miejska)
 4 4
Jordanów
 (Gmina Wiejska)
27 21
Maków Podhalański
 (Gmina Miejsko-Wiejska)
54 46
 w tym: miasto Maków Podhalański 20 20
Stryszawa
  (Gmina Wiejska)
57 53
Sucha Beskidzka
 (Gmina Miejska)
24 13
Zawoja
 (Gmina Wiejska)
32 32
Zembrzyce
 (Gmina Wiejska)
9 0

Razem:

229

189

   

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home