Jeszcze dziś i jutro załogom Ratownika 6, czyli Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w podkrakowskich Balicach towarzyszy w akcjach… pluszowy miś - Air Teddy Bear Staszek. To nie fanaberia ratowników, lecz poważna sprawa. Stawką jest zdrowie i życie 6-letniej makowianki Amelki Bogdan.
O dramacie Amelki i jej rodziców pisaliśmy już na naszym portalu. Jeszcze niedawno dziewczynka była roztańczonym, roześmianym dzieckiem, które potrafiło przenosić przysłowiowe góry. Początkowo niewinne problemy okazały się poważnymi. Kłopoty z utrzymaniem równowagi oraz senność były powodowane guzem pnia mózgu, jaki wykryto u Amelki.
Dzielna makowska wojowniczka przeszła biopsję mózgu. Następnie całkowicie przestała mówić i chodzić. Lekarze bez czekania na wyniki musieli podjąć kroki, aby podtrzymać Amelkę przy życiu. Zaczęto podawać jej chemię dożylną i doustną. Jednak i to nie pomogło. Tomograf wykazał, że guz znacznie się powiększył. Przez parę nocy trwała walka o życie ponieważ tętno i ciśnienie gwałtownie spadały, a lekarze poinformowali, że oni już nic nie mogą zrobić, aby poprawić parametry życiowe.
Amelia nie poddała się. - Pokazała jaki wielki wojownik zamieszkuje to małe ciało – informowali rodzice dziewczynki, która do dziś walczy. - Obecnie otwiera się przed nami parę alternatywnych dróg za granicami kraju, ale wszystkie są niezwykle kosztowne. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie, aby móc mieć szanse uratować naszą Amelkę – apelują do ludzi dobrej woli rodzice 6-latki.
Pieniądze na leczenie Amelki zbierane są drogą internatową: zrzutka.pl/zdyxms
Akcję zbierania środków wspiera… Air Teddy Bear Staszek, miś marzyciel. Wielki twardziel, który postanowił pomóc Amelce. To z pozoru zwykła maskotka, przyodziana w strój lotniczy. Od wielu tygodni lata na różnych typach statków powietrznych. I od kilku dni towarzyszy załogom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z podkrakowskich Balic. - Szkoli się, aby być najdzielniejszym misiem na świecie, zbiera przedmioty na licytację, a następnie zostanie przekazany Amelce jako prezent od Darczyńców – przypomina na swoim profilu Facebook Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wczoraj (tj. w piątek) Staszek wraz z załogą Ratownika 6 usiadł na lądowisku suskiego szpitala i zapozował do zdjęć.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze