Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 24 sierpień 2020 10:47

WYCIECZKA NA HAWAJE - ILE POWINNA TRWAĆ I CO ZOBACZYĆ?

Napisał

Hawaje to najmłodszy stan w USA składający się z ponad 100 wysp z czego jedynie 7 jest rzeczywiście zamieszkałych. Ciężko jednoznacznie powiedzieć ile powinna trwać wycieczka na Hawaje, ponieważ dużo zależy od tego co chcielibyśmy robić na Hawajach. Jest tu wiele atrakcji i możliwości: odpoczynek na plaży, sporty wodne, aktywne trekkingi czy poznawanie lokalnej historii. Na Hawajach dobrze jest spędzić przynajmniej pełny tydzień, aby chociaż posmakować tego niesamowitego klimatu. Jeśli chcemy jednak lepiej zwiedzić Hawaje to potrzebne będą przynajmniej 2 tygodnie, podczas których zwiedzimy 3 lub więcej wysp. Więcej na temat Hawajów znajdziecie na stronie Dreamgo.pl.

WAIKIKI BEACH

Jednym z pierwszych miejsc jakie nasuwa się przy atrakcjach Hawajów jest Waikiki Beach, czyli najpopularniejsza plaża, a w rzeczywistości plaże na Hawajach. Znajduje się na wyspie Oahu w dzielnicy Waikiki, Honolulu. Sama dzielnica Waikiki położona na południowym brzegu Honolulu była kiedyś miejscem rozrywek dla członków hawajskiej rodziny królewskiej. Plaża nadal jest ogromnie popularna wśród turystów, więc na relaks na plaży lepiej wybrać inne miejsce – radzi Gabi z DreamGo. Nawet osoby, które nigdy nie były na Hawajach, słyszały o plaży Waikiki. Nic w tym dziwnego, bo jest głównym obszarem hotelowym i wypoczynkowym Oahu oraz tętniącym życiem miejscem spotkań gości z całego świata. Wzdłuż głównej alei Kalakaua znajdują się światowej klasy sklepy, restauracje, atrakcje i ośrodki wypoczynkowe.

DIAMOND HEAD


Ikoniczny Diamond Head State Monument znajduje się tuż za Waikiki. Ten 760-metrowy krater wulkaniczny jest jednym z najbardziej znanych zabytków Hawajów. Aby dostać się tam z Waikiki wystarczy kilka minut jazdy samochodem lub autobusem. Szlak obejmuje dwa zestawy schodów, łącznie 175 stopni, a także ciemne, podziemne tunele i stare bunkry wojskowe. Trasa jest średniej trudności, ale potrzebna na pewno będzie latarka. Wspaniałe widoki, które czekają na szczycie są warte wysiłku.

PEARL HARBOR


Nazwa Pearl Harbor pochodzi od pereł z ostryg, które zostały kiedyś zebrane z wód. To jednak miejsce jednego z najbardziej definiujących momentów w historii Ameryki i jest jedną z największych atrakcji turystycznych na wyspie Oahu. Centrum dla zwiedzających Pearl Harbor, które jest otwarte dla publiczności bezpłatnie to brama do parku. W parku znajduje się m.in. USS Arizona Memorial, który został zbudowany na pozostałościach pancernika USS Arizona, zatopionego 7 grudnia 1941 r. w japońskim ataku, który rozpoczął amerykańskie zaangażowanie w II wojnę światową. Pancernik Missouri, w którym Japończycy poddali się, a wojna oficjalnie się zakończyła, znajduje się w pobliżu. Na miejscu znajdziemy również kilka muzeów i pomników upamiętniających tamte historyczne zdarzenia.

PARK NARODOWY HALEAKALA, MAUI

Krater Haleakala górujący nad wyspą Maui i widoczny niemal z każdego punktu na wyspie jest siłą natury pod każdym względem. Ten uśpiony wulkan na wysokości 1023 stóp nad poziomem morza naprawdę zapiera dech w piersiach. Haleakala oznacza po hawajsku „dom słońca”, a legenda głosi, że półbóg Maui opuszczając słońce podczas podróży po niebie, aby spowolnić zejście i wydłużyć trwający dzień stanął na szczycie wulkanu. Turyści zazwyczaj wstają bardzo wcześnie rano, aby pojechać do Haleakala i obejrzeć jeden z najbardziej spektakularnych wschodów słońca na ziemi. Warto pamiętać, że obecnie wymagana jest rezerwacja, jeżeli wjeżdżamy do Parku pojazdem i chcemy zaparkować go na szczycie.

 

KAUAI, NA PALI

Na wyspie Kauai, znanej również jako Wyspa Ogród możesz odkryć słynne wybrzeże Na Pali. Strome skały pokryte bujną, zieloną roślinnością otaczają wybrzeża prywatnych, zacisznych plaż. Sceneria nie przypomina niczego innego na tej planecie. Wielu odwiedzających rozpoznaje krajobraz, ponieważ wybrzeże Na Pali służyło jako główna lokalizacja filmowa dla Parku Jurajskiego i kilku innych filmów. Możesz wędrować wśród klifów, kierując się na szlaki w parku stanowym Na Pali Coast. Jeżeli jesteś fanem adrenaliny to miejscowi na pewno pokażą Ci klify, z których można bezpiecznie oddać skok do wody.

STANY ZJEDNOCZONE + HAWAJE ALL INCLUSIVE


Chociaż wielu może to zaskoczyć to opcja All Inclusive na Hawajach jest tak samo rzadko spotykana co na kontynencie USA. Mimo to warto zastanowić się nad połączeniem wycieczki na Hawaje z krótkim przystankiem w jednym ze znanych amerykańskich miast jak np. San Francisco czy Los Angeles. Jeżeli lecimy na Hawaje z Europy to doskonałym rozwiązaniem będzie przesiadka właśnie w Los Angeles lub San Francisco z dwoma dniami przerwy na odpoczynek i zwiedzaniem miasta, a potem udanie się na odpoczynek w rytmie Hula na Hawajach. Opcji All Inclusive nie znajdziemy nawet w tych hotelach znajdujących się blisko lotniska, ale Stany Zjednoczone oferują tak różnorodną propozycję gastronomiczną, że wynagrodzi ona brak All Inclusive.

asdasdasdasdas
Home