Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 wrzesień 2020 17:14

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE Czwartki z Biblioteką Suską [odc. 11]

Napisane przez

W dzisiejszym zestawieniu w ramach Czwartków z Biblioteką Suską zaprezentujemy wyjątkowe książki. Będą to historie, które za każdym razem mogą wyglądać inaczej. Wybór jak zostanie poprowadzona historia należy tylko i wyłącznie do czytelnika. To ciekawa zabawa zarówno dla lubiących czytać, jak i osób, które niekoniecznie w wolnych chwilach chcą sięgnąć po książkę.

 

W prosty sposób papierowa publikacja może zmienić się w fascynującą grę.

Dominika Gałka „O Chruptaku, który szukał szczęścia

Jedna z nowości wydawniczych znajdujących się w księgozbiorze Biblioteki Suskiej to opowieść o ptaku Chruptaku, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu szczęścia. Czy misja mu się powiedzie, zależy od młodego czytelnika, który wskazuje mu drogę wybierając odpowiednie zadania i kierując się na strony oznaczone odpowiednimi numerami.

Marcin Mortka „Tappi. O tym, jak na Szepczący Las padł czar”

Przygody wikinga Tappiego są uwielbiane przez naszych czytelników w każdym wieku. „O tym, jak na Szepczący Las padł czar” to książka, która składa się z krótkich rozdziałów, a na końcu każdego pojawia się pytanie do czytelnika, co Tappi powinien zrobić. Czy jesteś gotowy pomóc wikingowi uratować przyjaciół?

Madalena Matoso „Opowiedz mnie”

Ta niezwykle rozwijająca wyobraźnię pozycja jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Na Instagramie zamieściliśmy dzisiaj zdjęcie, w którym możecie zobaczyć, jak książka prezentuje się w środku. Historię śledzimy naszym palcem, który przesuwamy po labiryncie wypełnionym ciekawymi postaciami i wyzwania. Twórcą tej historii jest czytelnik.

Eliza Piotrowska „Franek, Hela, Bobas i Wyspa Szpiegów”

Interaktywna historia kryminalna, od której można aż pękać ze śmiechu. Trójka rodzeństwa spotyka Śnieżkę i wspólnie podróżują latającym dywanem. Książkę najlepiej czytać w towarzystwie kogoś, kto nie ma problemów z obliczeniami, bo przedostanie się na odpowiednie strony wymaga logicznego, matematycznego myślenia jak przystało na prawdziwych detektywów.

Zofia Staniszewska „Zagadka królowej parku

Książki z serii „Ignacy i Mela na tropie Złodzieja” wyróżniają się tym, że czytelnik wybiera zakończenie historii. Detektywistyczne opowieści są jednymi z najchętniej wypożyczanych w naszej bibliotece, a okazja do samodzielnego rozwiązania zagadki sprawia, że lektura jest jeszcze ciekawsza.

CED „Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler

Gra w formie komiksu o jednym z najsłynniejszych detektywów na świecie. W tej części można wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa lub Irene Adler. Komiks skonstruowany jest tak, że można czytać go samodzielnie lub podjąć wyzwanie i czytać go w parze. Rewelacyjna przygoda dla miłośników łamigłówek. Przed lekturą warto zaopatrzyć się w ołówki i kartki papieru, na których wnikliwi detektywi będą zapisywać swoje obserwacje.

David Glover „Muzeum tajemnic

Matematyka nie musi być nudna. Masz dreszcze, gdy pomyślisz o szkolnej ławce i zajęciach z tego przedmiotu? Znamy sposób, jak je zmienić w dreszcze emocji. SeriaMatematyczne śledztwo to wyścig z czasem i zagadki do rozwiązania. Poznaj fascynującą historię doskonaląc swoje matematyczne umiejętności.

Tracey Turner „Zagubieni w dżungli zagłady

Mroczna opowieść, w której jeden niewłaściwy ruch kończy się śmiercią bohatera. Czytelnik jest jedynym ocalałym z katastrofy samolotu i aby przetrwać, musi samotnie wyruszyć w dzicz. Książka uzupełniona jest opisami prawdziwych historii, faktami i słowniczkiem, który może ułatwić przygodę. „Zagubieni” to nie tylko pojedynek z dziką przyrodą, ale i źródło survivalowej wiedzy.

W serii wydano również książkę „Zagubieni na pustyni strachu”.

Ruth Ashby „W poszukiwaniu króla Artura”

Na koniec zostawiliśmy niesamowitą gratkę. Powieść, która równocześnie jest wehikułem czasu i przenosi czytelnika na dwór króla Artura. Książka ukazała się ponad trzydzieści lat temu, a nadal stanowi źródło nietypowej rozrywki i sprawia przyjemność nowym odbiorcom.

 

Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego

ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 11.30 – 17.30

Wtorek: 10.00 – 16.00

Środa: 11.30 – 17.30

Czwartek: 10.00 – 16.00

Piątek: 10.00 – 16.00

Przerwa sanitarna: 13.00 – 13.30 codziennie

www.bibliotekasuska.pl

Telefon: 33 874 22 47

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych!

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home