Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 11 wrzesień 2020 22:43

Producent znaków drogowych Tioman

Napisał

Firma Tioman.pl działa na bardzo trudnym i wymagającym rynku już od ponad 20 lat. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji znaków drogowych, a także urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak dokładnie wygląda oferta wspomnianej firmy?

Oznakowanie pionowe

Firma montuje oznakowanie pionowe (systemy montażowe, podkłady do znaków drogowych, znaki drogowe) do podłoża dzięki odpowiednio przygotowanym systemom montażowym. Ich zadaniem jest z kolei właściwe utrzymanie znaków w określonej pozycji. Oczywiście konstrukcje charakteryzują się solidnością i dokładnością. Przedsiębiorstwo dba o to, by znaki nie zostały przez przypadek zniszczone lub wykrzywione w wyniku oddziaływania wiatru.

Znaki aktywne

Firma zajmuje się również produkcją znaków aktywnych, do których należy zaliczyć m.in. znak z wyświetlaczem dynamicznej prędkości pojazdu, aktywną tablicę informacyjną czy strzały świetlnej na pojazd z systemem samopionującym.

Wspomniane znaki aktywne są przed wszystkim ustawiane w miejscach, które wykazują się szczególnym niebezpieczeństwem. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowana większość oznakowań aktywnych jest zasilana energią elektryczną, która pochodzi ze specjalnych systemów energetycznych. Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że obecność na drogach znaków aktywnych bardzo pomaga w uniknięciu kolizji czy zachowaniu bezpieczeństwa.

Konstrukcje wsporcze

Tioman specjalizuje się także w produkcji konstrukcji wsporczych, czyli słupków, kratownic, wysięgników, bramownic czy konstrukcji dla tablic zmiennej treści.

Konstrukcje wsporcze są oczywiście przez Tioman nie tylko specjalnie zaprojektowane, ale również odpowiednio dobrane jeżeli chodzi o wytrzymałość elektryczną czy mechaniczną. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne są to elementy na drogach, dlatego nie lekceważy każdego nawet najmniejszego etapu ich wykonania.

Barierki wygrodzeniowe

Firma Tioman zajmuje się także produkcją barierek wygrodzeniowych. Należy do nich zaliczyć: barierki łańcuchowe, barierki trawnikowe, barierki przeciwbłotne, barierki olsztyńskie, barierki wygrodzeniowe kolejowe, barierki siatkowe, barierki szczeblinkowe.

Warto mieć świadomość, że wymienione produkty można bardzo często spotkać na drogach, a także przy ścieżkach, trawnikach czy chodnikach. Celem barierek wygrodzeniowych jest przede wszystkim ochrona pieszych, dzieci i rowerzystów.

Ponadto barierki wygrodzeniowe przede wszystkim wykorzystywane są przy imprezach plenerowych, gdzie niezbędne jest ograniczenie określonego terenu, który będzie wyłączony z ruchu.

Bariery energochłonne

Bariery energochłonne produkowane przez Tioman są przede wszystkim elementem bezpieczeństwa ruchu, który nie pozwala poszczególnym pojazdom na opuszczenie drogi.

Godny uwagi jest również fakt, że omawiane przedsiębiorstwo projektuje bariery energochłonne w taki sposób, by pojazd po uderzeniu w nie pozostawał dalej na drodze. Bariery stosowane są przede wszystkim na nasypach, mostach czy wiaduktach.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że konstrukcja jest w stanie wytrzymać zderzenie nie tylko i wyłącznie z samochodem osobowym, ale również ciężarowym. Produkty umieszczane są przede wszystkim w możliwie najbardziej ruchliwych drogach, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków.

Kierowcy mogą dostrzec omawiany rodzaj barier nie tylko na drogach publicznych, ale również za granicą. Oczywiście każda bariera musi wcześniej przejść określone testy zderzeniowe.

asdasdasdasdas
Home