Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 08 styczeń 2015 21:16

Przygoda muzyczna trwa non stop

Napisane przez
Przygoda muzyczna trwa non stop Paweł Woźniak

Rozmowa z Mikołajem Mędralą, gitarzystą zespołu inPrograss.

 

W jakim składzie gracie?

Damian Janik – perkusja, Marek Zajda - gitara rytmiczna, prowadząca, Mikołaj Marszałek - gitara basowa, chórki, Mikołaj Mędrala - gitara prowadząca, chórki oraz Bartłomiej Gwiżdż – wokal.

Skąd pomysł na nazwę zespołu?

 Ogólnie tak brzmiał mój pierwszy, jednoosobowy projekt, który potem rozrósł się w kapelę pięcioosobową. Nazwa wzięła się stąd, iż cała ta "przygoda muzyczna" trwa non stop, non stop się zmienia, nie da się  powiedzieć ze „to coś" jest tym finalnym dziełem .

„To coś”?

 „To coś” czyli m.in. nasza twórczość.

O kiedy „to coś” trwa?:)

Pomysł za zwiększenie ilości osób do projektu inProgress. przyszedł od współzałożyciela zespołu i perkusisty, Damiana Janika, który połączył ze mną siły muzyczne. Dołączając do nas kumple i w efekcie powstał niezastąpiony do dziś kwintet metalowy. Gramy od września 2014 roku.

Skąd czerpiecie inspirację?

Inspiracje czerpiemy z ulubionych zespołów rockowo-metalowych każdego z członków. Staramy się połączyć nasze style w jeden własny. Dzięki temu tworzymy niebanalne kompozycje cechujące się mroczną i ciężka oprawą, ciężkimi riffami, harmonicznymi solówkami oraz ciężkimi i głębokimi w znaczeniu tekstami. W połączeniu z ostrym i krzykliwym, acz czasem spokojnym wokalem, daje unikalne, ciężkie metalowe brzmienie, nad którym pracujemy odkąd zaczęliśmy grać wspólnie, a które opisuje w każdym calu każdego z nas.

Dla kogo tworzycie?

Nasza muzyka jest skierowana dla każdego odbiorcy, który poszukuje brzmienia łagodnego i ostrego. Łączymy wiele gatunków od klasycznego Hard Rocka, poprzez znany i lubiany Metalcore po brutalny Death Metal. Jeżeli nikogo nie przeraża także "mocne darcie gardła" to jesteśmy dla nich.

Gdzie graliście, gdzie zagracie?

Jak na razie graliśmy na Rockowej Wirowce 2014, w listopadzie, dla Lenki - to był nasz debiut. Dzień później w Pubie Fantazja w Zawoi wraz z Haosis. W grudniu zagraliśmy mały, instrumentalny koncert kolęd jako goście w ZS im. Św Jana Kantego w Makowie Podhalańskim. A jeśli chodzi o przyszłe koncerty? Na razie postanowiliśmy się skupić na własnym materiale. Koncertować zamierzamy w okolicach marca-kwietnia.

Dziękuję za rozmowę.

 

Zdjęcia: Paweł Woźniak 

 

asdasdasdasdas
Home